A következő címkéjű bejegyzések mutatása: cukormentes. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: cukormentes. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. november 10., csütörtök

Fügés muffin



Valamilyen csoda folytán még mindig terem a fügefánk. Ennek nagyon örülünk, mert november közepén még születhetnek ilyen finomságok, mint ez az egészen egyszerű, de mégis mutatós fügés muffin. Plusz teljesen glutén- és cukormentesen is elkészíthető. Mi így próbáltuk ki, szóval teljesen kivitelezhető!

Hozzávalók (12 db):

  • 15 dkg vaj
  • 2 tojás
  • egy vaníliarúd kikapart magja
  • 15 dkg liszt (mi zabpehelylisztből csináltuk, és szerintem bármilyen más maglisztből is ki lehet próbálni)
  • 10 dkg barnacukor (vagy por alapú eritrit)
  • fél cs sütőpor
  • 7 db füge
  • 1 narancs reszelt héja
A tetejére:
  • 10 dkg mascarpone vagy natúr krémsajt
  • 1 cs vaníliáscukor
  • füge
A szobahőmérsékletű, puha vajat kézi habverővel kikeverjük a tojással és a vaníliamagokkal, Egy másik tálban összevegyítjük a lisztet a cukorral és a sütőporral, és a narancs héját is belereszeljük. A fügéket apró darabokra vágjuk, és végül összekeverjük a tojásos vajas keveréket, a lisztes keveréket és a fügét. Elosztjuk a muffin formákba, és 180 fokon 30 percig sütjük. Amikor elkészült, lehet kicsit puhának tűnik, de ahogy hűl, így lesz tökéletes, A mascarponét kikeverjük a cukorral, és egy kiskanálnyit a muffin tetejére teszünk, amire egy negyed fügét ültetünk, és ízlés szerint lelocsoljuk egy kis mézzel.

Jó étvágyat!

2016. február 3., szerda

Túrós-banános kókuszgolyó


Sokszor indítom a napot banános joghurttal vagy túróval, de azért néha meg lehet unni, így nézelődtem, hogy mit készíthetnék helyette. Így találtam a következő recepthez hasonlót. (Hozzáteszem a tegnapi csokis pöfeteg mögött messze kullog... az egy zseniális "desszert" ez egy jó reggeli. Remélem érzitek a különbséget :) )



Hozzávalók (kb. 8 golyóhoz):
  • 1 banán
  • 125 g túró
  • 2 e.k. zabpehely
  • 1 e.k. útifűmaghéj
  • 2 t.k. kakaó
  • 2 e.k. kókuszreszelék
  • pár csepp citromlé
  • édesítés ízlés szerint
+kókusz a hempergetéshez



Mindent összekeverünk, majd fél órát hűtőben pihentetjük. Ezután golyókat formázunk és meghempergetjük a kókuszreszelékben őket. Érdemes meggyet tenni a közepébe, ill. én most joghurttal ettem :)

Jó étvágyat!