A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gomba. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gomba. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. június 17., péntek

Sajtos, gombás, bacon-ös szendvics




A következő szendvicset mi imádjuk, így javasoljuk Nektek is, ha finomat szeretnétek vacsorázni. 

Kicsit unalmassá vált az állandó felvágott, paradicsom, uborka, sajt kombináció esténként, így gondoltam kicsit beújítok, és már több alkalommal készült nálunk ez a gombás szendvics.


Hozzávalók:
  • 4-6 db kisebb bagett/buci
  • 125 g kockázott bacon (természetesen Ti is kockázhatjátok :) )
  • 1 fej vöröshagyma
  • fél kg gomba
  • 2-3 e.k. tejföl
  • kb. 15 dkg trappista sajt
  • só, bors


Először melegítsük elő a sütőt 200°C-ra.

A vöröshagymát apróra vágjuk és kevés olajon üvegesre pároljuk. Hozzáadjuk a bacont és a felszeletelt gombát. Ha a gomba leve már elfőtt, akkor hozzáadjuk a tejfölt és a sajt felét. Addig fűzzük tovább, amíg a sajt el nem olvad.
Ezután a bucikat elfelezzük, egyik felükre tegyünk a gombás töltelékből, erre tegyünk reszelt sajtot, majd helyezzük rájuk a bucik másik felét, és süssük addig, amíg a sajt megolvad.
Jó étvágyat! :)



2016. március 15., kedd

Fűszervajas szűzérmék bacon köntösben

  A szűzpecsenye elég jó dolog. Zsírmentes, tiszta hús, és elég hamar el is készül. Önmagában is finom íze van a natúr húsnak, de ahogy magába szívja a fűszervajat...hát, elég finom lesz. Egyébként tényleg nagyon gyors, szerintem mindennel együtt fél óra volt elkészíteni.

Hozzávalók:
Fűszervajhoz:
  • 5 dkg vaj
  • 1 kisebb gerezd fokhagyma
  • Zöldfűszerek ízlés szerint (én most Provence-i fűszerkeveréket használtam, de csak azért, mert nem volt itthon snidling, legközelebb úgy fogom elkészíteni!)
  • só, bors

Husihoz:
  • kb. 50 dkg szűzpecsenye
  • kb. 10 szelet bacon

Paradicsomsalátához:
  • Fejenként két db paradicsom
  • 1 db lilahagyma
  • olívaolaj 

Először elkészítjük a fűszervajat: a szobahőmérsékletű puha vajat kikeverjük a zúzott fokhagymával, a fűszerekkel, és a sóval.

A paradicsomokat felkarikázzuk, szépen körberakjuk egy tányérra, meghintjük nagyon apróra vágott lilahagymával és sóval, majd óvatosan meglocsoljuk olívaolajjal.

A husit megpróbáljuk szép szeletekre -medalionokra- vágni, kb. olyan vastagságban, mint amilyen vastag egy szelet bacon. A húsok köré egy-egy szelet bacont tekerünk, és fogpiszkálóval rögzítjük, nehogy lecsússzon róla. Serpenyőben alacsonyabb fokozaton kb. 1 ek vajon sütni kezdjük, majd kb. 10 perc után magasabb fokozaton megpirítjuk. Ha elkészültnek nyilvánítjuk, gyorsan megkenegetjük a tetejét fűszervajjal, hogy a friss hús még jól magába szívja az ízeket.

Tipp: mi a húsok mellé dobáltunk be erdei gombákat is, nagyon finomak csak úgy simán megsütve!

2016. február 14., vasárnap

Töltött gombafejek


Gyors vacsi, nem túl sok hozzávalóból. Egyébként még maradékfeldolgozásra is alkalmas. Rizs és tartár dukál hozzá!

Hozzávalók:
  • 6 db nagyobb gomba
  • 1 kis fej hagyma
  • 20 dkg szeletelt bacon
  • 10 dkg tarja
  • só, bors, majoranna
  • kb. két marék reszelt sajt
  • díszítéshez petrezselyem
A gombákat óvatosan megfosztjuk a tönktől, és a tönköket apró darabokra vágjuk.
A hagymát apróra vágjuk, kevés vajon megfuttatjuk, hozzáadjuk a kockára vágott baconszeleteket, -amiből 6 db-ot félreteszünk- és a tarját is. Sóval, borssal, majorannával fűszerezzük, majd beletöltjük a gombafejekbe. A gombákat kivajazott tepsibe tesszük, bőségesen megszórjuk reszelt sajttal, és a maradék baconszeletekbe belebugyoláljuk. Én alulra fektettem a bacont, rátettem a gombafejet, és felül a sajt tetejére ráhajtottam.
180 fokon 20-25 percig sütjük, amíg a sajt megolvad, és a bacon szépen kisül.
Hát nem nagyszerű? Ja, a tetejét még szórjuk meg friss petrezselyemmel, úgy az igazi.


Jó étvágyat!

Curry-s csirke gombás pitével


Először Egerben ettem curry-s palacsintát, addig nem is sejtettem, hogy szeretem a curryt. És ez bár nem az, de a reprodukált palacsintám töltelékét készítettem el a gombás pitéhez.


Hozzávalók:

Csirkéhez:
  • fél kg csirke
  • 1 fej vöröshagyma
  • 2-3 e.k. tejföl
  • curry por
  • só,bors


Pite tésztájához:

  • 100 g liszt (én teljes kiőrlésű liszteket használtam most)
  • 2. e.k. kókuszolaj
  • 1 tojás sárgája

Pite tölteléke:
  • 3 szál újhagyma
  • fél kg gomba
  • 2 e. k. tejföl
  • 1 tojás
  • 10 dkg sajt
  • 100 g mozzarella

Először összegyúrjuk a pite tésztájának hozzávalóit, ezt úgy, hogy a kókuszolajat (ha nem folyik) egy kicsit megolvasztjuk mikróban.
Ezután kevés kókuszolajon elkezdjük párolni az újhagymát, majd ha ez megpuhult hozzáadjuk a gombát és azt is pároljuk addig amíg a leve el nem párolog teljesen. Ezután hozzákeverjük a tejfölt és a mozzarellasajtot, végül hozzáadunk egy felvert tojást.
A pitetésztát belenyomkodjuk az "edénybe", amiben sütni szeretnénk. Én most egy 13*22 cm-es sütőtálat használtam. Ebbe beleöntjük a gombás tölteléket, majd megszórjuk reszelt sajttal. 180°-os sütőben kb. 45 percig sütjük.

Közben elkészítjük a csirkét. Ehhez a vöröshagymát vékony szeletekre vágjuk, és felkockázzuk a csirkemellet. A vöröshagymát üvegesre pároljuk, hozzáadjuk a csirkét, sózzuk borsozzuk, majd amikor már majdnem teljesen megsült, akkor megszórjuk curry-vel. (Én kb. egy teáskanálnyit használtam). Ha megsült hozzákeverjük a tejfölt, és felforraljuk. És már kész is :)

Jó étvágyat :)



2016. február 1., hétfő

Hagymás, sajtos, gombás, csirkemellsonkás csirkemell őzgerincben


Igen, van hasonló recept az interneten, és nem is lopni szeretném az ötletet (ami egyébként kiváló), csak ma elkészítettem és így szeretném Veletek is megosztani. Nem nehéz, így kezdők is nekiállhatnak, és könnyen látványos és finom vacsorát készíthetnek :)

Hozzávalók:

  • 3 szál újhagyma
  • 300 g gomba
  • fél kg csirkemell
  • 2 tojás
  • 15 dkg trappista sajt
  • 2-3 e.k. tejföl
  • 1 e.k. liszt
  • másfél csomag csirkemell sonka
  • só, bors, oregánó, bazsalikom
Tejejére még raktam sajtot és tejfölt a sütés végén :) Illetve szárított paradicsomot is vágtam bele.


Az újhagymát kicsit megpirítottam, hozzáadtam a gombát, amit addig sütöttem amíg a leve el nem "párolgott" :), majd félre raktam hűlni. Összekevertem a tojásokat a tejföllel, a liszttel, a sajttal, a fűszerekkel, majd hozzáadtam a kockákra vágott csirkemellet, végül a kihűlt hagymás gombát. 
Egy őzgerinc formát kikentem vajjal és nagyon kevés zsemlemorzsát szórtam bele, majd a teljes formát kibéleltem csirkemell sonkával. Ebbe beleöntöttem a már elkészített "keveréket" majd befedtem még csirkemellsonkával. Alufóliával letakartam, majd 180°C-on 35-40 percig sütöttem, ezután levettem a fóliát, és még pár percig így sütöttem, majd egy sütőpapírral bélelt tepsire borítottam, megkentem tejföllel, megszórtam sajttal, és 200 °C-on légkeverés mellett rápirítottam a sajtot. Most cukkinivel és brokkolival találtam, de rizzsel vagy krumplipürével is ajánlanám :)

Jó étvágyat :)

2015. augusztus 5., szerda

Kacsamell pirított erdei gombákkal


Nem nagyon készítettem/ettem eddig kacsamellet. Eddig. Ez valami nagyon finom! Szaftos, ízes, és nem is nehéz JÓL elkészíteni. Az erdei gomba helyett szerintem használhatunk sima csiperkét is, de ezeknek nagyon finom ízük van. Egyébként elég laktató dolog a kacsamell, én most 2 főre adom meg a hozzávalókat, de simán marad még belőle, főleg a húsból.




Hozzávalók:


  • 1 db kacsamell (mindkét fele)
  • 1 fej hagyma
  • 3 gerezd fokhagyma
  • 2 ek méz
  • 1 nagy marék vegyes erdei gomba
  • 3 dkg vaj
  • 2 nagyobb db krumpli

A kacsamell bőrét éles késsel kb. 1,5 cm-es kihagyásokkal beirdaljuk, majd ellentétes irányban is, hogy "kockás" legyen a bőre. Jól besózzuk, borsozzuk, és 5 percre állni hagyjuk.
Közben a gombákat megtisztítjuk, és falatnyi darabokra vágjuk. A vajon elkezdjük pirítani, majd ha kicsit kifőtt a leve, fedő alatt pároljuk. Közben a krumplikat héjában készre főzzük.
A kacsamelleket bőrével lefelé serpenyőbe tesszük, és zsiradék nélkül elkezdjük sütni. Bőségesen fog belőle kisülni a zsír. Amikor a bőre szép ropogósra sült, megfordítjuk, és a húsos felét is megpirítjuk. Ekkor a hús mellé beledobjuk a vékony szeletekre vágott hagymát, és a fokhagymákat egészben. A húst fedő alatt még kb. 15 percig pároljuk.
Közben ízesítjük a gombát sóval, borssal, oregánóval, bazsalikommal. A hús mellől kikanalazzuk a hagymákat, és a gombákhoz tesszük, pár kanál zsírral együtt. A gombákat kb. addig pároljuk, amíg a hús elkészül, de kóstolással is eldönthetjük meddig kell főzni.
A készre főtt krumplikat megpucoljuk, és a húsból kisült zsíron és némi vajon, ha szükséges, megpirítjuk egy serpenyőben, sózzuk, borsozzuk.
Ha a hús elkészült, rácsorgatjuk a mézet, jól összeforgatjuk, és kitesszük egy deszkára. Kb. 10 percig állni hagyjuk, hogy ne folyjon ki belőle a finom szaft. Ha állt egy keveset, vastagabb szeletekre vágjuk, a gombákkal és a krumplival tálaljuk.

Jó étvágyat!

2015. május 22., péntek

Gombás-csirkés pite


Itt a hosszú hétvége, csináljatok sós pitét :) Esti baráti összejövetelhez, vagy egy kis borozgatáshoz kiváló.

Én szerettem volna valami finomat készíteni tegnap este. Valami olyat, ami biztosan ízlik a másik félnek, mert szerettem volna a kedvében járni, viszont nem mondhatja azt, hogy tegnap ilyet vettem a Lipóti pékségben :) Így készült ez a pite. Majdnem egészséges, bár nem diétás :)

Hozzávalók:
Tészta:
  • 200 g liszt (ez pl. lehet 100 g rizsliszt, 50 g zabliszt, 50 g búzaliszt, de szerintem akármilyen arányokban variálhatjátok a liszteket)
  • 1 tojás
  • 100 g margarin
  • 1 k.k. só
Töltelék:
  • 3 szál újhagyma
  • fél hegyes erős paprika
  • 40 dkg gomba
  • fél kg csirkemell
  • 2-3 e.k. tejföl
  • 150 g túró
  • 1 tojás
  • 125 g mmozzarella
  • ízlés szerint fetasajt, trappista sajt, vagy bármilyen sajt
Tetejére:
  • 1 tojás
A tészta hozzávalóit addig gyúrjuk, amíg teljesen össze nem áll. Ezután hűtőbe tesszük, amíg a tölteléket elkészítjük.

Ehhez felvágjuk apróra a hagymát és a paprikát és üvegesre pároljuk, hozzáadjuk a szintén felvágott gombát, majd amikor a gomba leve is elfőtt, akkor jöhet a kockákra vágott csirkemell. Sózzuk, borsozzuk, megszúrjuk bazsalikommal, oregánóval, kakukkfűvel. Közben összekevrjuk a tejfölt a túrót a tojást az apróra szaggatott mozzarellát és a sajtokat. Ha a csirke megsült akkor összekeverjük ezzel a túrós masszával.

Ezután a tésztát kinyújtjuk, piteformába tesszük és beleöntjük a csirkés tölteléket. A tetejére is tettem most a tésztából, én tésztacsíkokat sodortam, és rács alakban tettem a pitére.

A tésztacsíkokat megkentem az egy felvert tojással, majd 180-200°-on kb. 45 percig sütöttem. És állítólag nagyon finom lett. :)

Jó étvágyat!