A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bacon. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bacon. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. június 17., péntek

Sajtos, gombás, bacon-ös szendvics




A következő szendvicset mi imádjuk, így javasoljuk Nektek is, ha finomat szeretnétek vacsorázni. 

Kicsit unalmassá vált az állandó felvágott, paradicsom, uborka, sajt kombináció esténként, így gondoltam kicsit beújítok, és már több alkalommal készült nálunk ez a gombás szendvics.


Hozzávalók:
  • 4-6 db kisebb bagett/buci
  • 125 g kockázott bacon (természetesen Ti is kockázhatjátok :) )
  • 1 fej vöröshagyma
  • fél kg gomba
  • 2-3 e.k. tejföl
  • kb. 15 dkg trappista sajt
  • só, bors


Először melegítsük elő a sütőt 200°C-ra.

A vöröshagymát apróra vágjuk és kevés olajon üvegesre pároljuk. Hozzáadjuk a bacont és a felszeletelt gombát. Ha a gomba leve már elfőtt, akkor hozzáadjuk a tejfölt és a sajt felét. Addig fűzzük tovább, amíg a sajt el nem olvad.
Ezután a bucikat elfelezzük, egyik felükre tegyünk a gombás töltelékből, erre tegyünk reszelt sajtot, majd helyezzük rájuk a bucik másik felét, és süssük addig, amíg a sajt megolvad.
Jó étvágyat! :)



2016. május 15., vasárnap



Tarte flambée


1-2 hónapja beszélgettünk róla, hogy el kellene készítenünk itthon az elzászi hagymás lepényt. A hosszú hétvége során volt is rá időnk, így közösen elkészítettük. A délutáni biciklizés és futás előtt jól be is laktunk belőle. 

Egy biztos, nekünk nagyon ízlett, és egy finom levessel tökéletes hétvégi ebéd.


Hozzávalók:
A tésztához:

  • 10-12 g instant élesztő
  • 370 g liszt
  • 2 tk só
  • 250 ml víz

A feltéthez:

  • olívaolaj 
  • 1 fej vöröshagyma
  • 1 fej lilahagyma
  • 3 dl tejföl
  • 250 g túró
  • 250 g kockázott bacon (vagy kolozsvári szalonna)
  • frissen őrölt bors ill. só ízlés szerint
A tésztához a hozzávalókat összegyúrtuk és 2-3 órára letakarva kelesztettük.

A feltéthez összekevertük a tejfölt és a túrót, melyet sóval és borssal ízesítettük.
Kevés olívaolajon megpirítottuk a kockázott bacont és a vékony csíkokra vágott hagymákat.
A tésztát vékonyra nyújtjuk és sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük. Rákenjük a tejföl és túró keverékét és rászórjuk a hagymás bacont.
Előmelegített sütőben 180°C-on légkeveréssel 20-25 percig sütjük. Nekem ebből egy gáztepsinyi lepény készült.

Jó étvágyat! :)

2016. március 17., csütörtök

Quiche


A franciák pizzájaként is emlegetett quiche-sel (egyébként kis-nek kell ejteni) már régóta szemezünk itthon. Elég sokféle töltelékkel elkészíthető, ami minden fajtájában közös, az a tejszínes tojásos öntet, ami összefogja a tölteléket, és pite-szerűvé sül. Mi egy klasszikusabb verziót készítettünk, és tényleg nagyon finom. Érdemes kipróbálni, legyen otthon bármilyen alapanyag, vagy esetleg maradék, nagyon jól fel lehet használni hozzá.


Hozzávalók:
A tésztához:
  • 1 bögre liszt (kb. 2,5 dl-es bögre)
  • 0,5 tk só
  • 10 dkg vaj
  • 4ek hideg víz
A töltelékhez:
  • 30 dkg kisebb kockára vágott trappista
  • 2 dl habtejszín
  • 15 dkg tejföl
  • 2 vaskosabb szál újhagyma
  • 2 ek liszt
  • 10 dkg apróra vágott, és kisütött bacon
  • 4 db tojás
  • só, bors
A tésztához a lisztet összekeverjük a sóval, elmorzsoljuk benne a vajat, végül a vízzel együtt jól összegyúrjuk. Ha összeállt, kb. 3 mm vastagra kinyújtjuk.
A tésztát piteformába, esetleg tortaformába tesszük. Aki nagyon lusta a tésztagyúráshoz, használhat készen kapható vajas tésztát is.
Egy nagyobb tálban a tojásokat összekeverjük a liszttel, majd jöhet hozzá a tejszín és a tejföl is. Jól kikeverjük, és beletesszük a sajtot, a felkarikázott hagymát, és a kisütött, és jól lecsepegtetett bacont. Ízlés szerint sózzuk és borsozzuk, majd beleöntjük a tésztával kibélelt piteformába. 180 fokon kb. 45-50 percig sütjük, amíg szépen megbarnul a teteje. 15 percet hagyjuk hűlni, mielőtt felvágjuk!
Egyébként finom melegen és hidegen egyaránt.

2016. március 15., kedd

Fűszervajas szűzérmék bacon köntösben

  A szűzpecsenye elég jó dolog. Zsírmentes, tiszta hús, és elég hamar el is készül. Önmagában is finom íze van a natúr húsnak, de ahogy magába szívja a fűszervajat...hát, elég finom lesz. Egyébként tényleg nagyon gyors, szerintem mindennel együtt fél óra volt elkészíteni.

Hozzávalók:
Fűszervajhoz:
  • 5 dkg vaj
  • 1 kisebb gerezd fokhagyma
  • Zöldfűszerek ízlés szerint (én most Provence-i fűszerkeveréket használtam, de csak azért, mert nem volt itthon snidling, legközelebb úgy fogom elkészíteni!)
  • só, bors

Husihoz:
  • kb. 50 dkg szűzpecsenye
  • kb. 10 szelet bacon

Paradicsomsalátához:
  • Fejenként két db paradicsom
  • 1 db lilahagyma
  • olívaolaj 

Először elkészítjük a fűszervajat: a szobahőmérsékletű puha vajat kikeverjük a zúzott fokhagymával, a fűszerekkel, és a sóval.

A paradicsomokat felkarikázzuk, szépen körberakjuk egy tányérra, meghintjük nagyon apróra vágott lilahagymával és sóval, majd óvatosan meglocsoljuk olívaolajjal.

A husit megpróbáljuk szép szeletekre -medalionokra- vágni, kb. olyan vastagságban, mint amilyen vastag egy szelet bacon. A húsok köré egy-egy szelet bacont tekerünk, és fogpiszkálóval rögzítjük, nehogy lecsússzon róla. Serpenyőben alacsonyabb fokozaton kb. 1 ek vajon sütni kezdjük, majd kb. 10 perc után magasabb fokozaton megpirítjuk. Ha elkészültnek nyilvánítjuk, gyorsan megkenegetjük a tetejét fűszervajjal, hogy a friss hús még jól magába szívja az ízeket.

Tipp: mi a húsok mellé dobáltunk be erdei gombákat is, nagyon finomak csak úgy simán megsütve!

2016. február 14., vasárnap

Töltött gombafejek


Gyors vacsi, nem túl sok hozzávalóból. Egyébként még maradékfeldolgozásra is alkalmas. Rizs és tartár dukál hozzá!

Hozzávalók:
  • 6 db nagyobb gomba
  • 1 kis fej hagyma
  • 20 dkg szeletelt bacon
  • 10 dkg tarja
  • só, bors, majoranna
  • kb. két marék reszelt sajt
  • díszítéshez petrezselyem
A gombákat óvatosan megfosztjuk a tönktől, és a tönköket apró darabokra vágjuk.
A hagymát apróra vágjuk, kevés vajon megfuttatjuk, hozzáadjuk a kockára vágott baconszeleteket, -amiből 6 db-ot félreteszünk- és a tarját is. Sóval, borssal, majorannával fűszerezzük, majd beletöltjük a gombafejekbe. A gombákat kivajazott tepsibe tesszük, bőségesen megszórjuk reszelt sajttal, és a maradék baconszeletekbe belebugyoláljuk. Én alulra fektettem a bacont, rátettem a gombafejet, és felül a sajt tetejére ráhajtottam.
180 fokon 20-25 percig sütjük, amíg a sajt megolvad, és a bacon szépen kisül.
Hát nem nagyszerű? Ja, a tetejét még szórjuk meg friss petrezselyemmel, úgy az igazi.


Jó étvágyat!