A következő címkéjű bejegyzések mutatása: torta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: torta. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. szeptember 19., hétfő

Apa szülinapi csokitortája


Szeretjük ezt a csokikrém receptet, mert egyszerű, de annál finomabb. Most Apa szülinapjára ünnepi köntösbe öltöztettem, és máris pofásabb lett, nekünk legalábbis tetszett.


Csakúgy, mint az áfonyakrémes tortánál (recept itt: http://kalafantyula.blogspot.hu/2016/08/afonyas-torta-eleg-reg-volt-mar-idom.html) itt is két darab kisebb átmérőjű piskótát sütöttem, ráadásul nagyon extra módon az egyik kakaós lett, a másik sima. Szóval ahogyan az áfonyás tortánál leírtam, teljesen egyszerű piskótát sütöttem, ez esetben 2x4 tojásosat.

Hozzávalók:
Piskóta:

  • 8 db tojás
  • 8 csapott ek cukor
  • 8 púpos ek liszt
  • kb. 2 ek cukrozatlan kakaópor
Krém:
  • 2 csomag vaníliás pudingpor
  • 5 dl tej
  • 5 ek vaníliás cukor
  • 30 dkg étcsoki
  • 15 dkg puha vaj
Krém elkészítése: 4 dl tejet 2 ek cukorral felhevítünk, közben a maradék 1 dl tejben simára keverjük a pudingport. Miközben a tej forr, gőz felett a csokit is megolvasztjuk. Ha a tej már majdnem forr, hozzákeverjük a pudingport, és sűrű krémmé főzzük. (igen, teljesen hagyományos módon pudingot főzünk, csak a 2 csomaghoz 1 csomagnyi tejet használunk, hogy jó sűrű legyen.)
Ha elkészült a puding, belekanalazzuk a maradék 3 ek cukrot, és belecsorgatjuk az olvasztott csokit is. Jól összekeverjük, és megvárjuk, míg teljesen kihűl. Én ez idő alatt szoktam a piskótákat megsütni.
Ha kihűlt a krém, beledobjuk a puha vajat, és robotgéppel felhabosítjuk a krémet. Hűtőben jól lehűtjük.
A piskótákat félbevágtam, és egy sima, és egy kakaós váltakozásban megtöltöttem a krémmel. A tetejére és az oldalára is kentem, majd körberaktam rolettivel, és a tetejét bonbonnal díszítettem. 

A krém alkalmas ízesítésre: van, hogy mogyorósan csinálom, de tejcsokival is finom, esetleg mandulával.


2016. augusztus 20., szombat

Áfonyás torta


Elég rég volt már időm, hogy receptet töltsek fel, de most végre felteszem az egyik kedvencemet. Ez egy spontán készült torta, semmilyen alkalomhoz nem kapcsolható. Ja de, volt a hűtőben két doboz áfonya, igazából onnan indult minden. Igazából volt a fejünkben egy kép, hogyan kellene kinéznie a tortának, ez nagyjából szerencsére sikerült is. Sőt! Elég pofás lett szerintünk :) Igazi nyári torta, és nem is nagyon macerás. Ez egy 8 tojásos piskóta, de nekem elég kicsi tortaformám van, így én abból sütöttem két 4 tojásos piskótát, és egymásra raktam, így lett egy kisebb, de szép magas tortám.



Hozzávalók:

Piskótához:
  • 8 db közepes méretű tojás
  • 8 púpos ek liszt
  • 8 ek cukor
  • 4 ek cukrozatlan kakaópor
Krémhez:
  • 25 dkg áfonya
  • 1 citrom
  • 12 dkg porcukor
  • 2 ek víz
  • 20 dkg vaj
  • 10 dkg mascarpone
Tetejére:
  • áfonyalekvár
Először elkészítjük a krémet, hogy legyen ideje lehűlni. Kb. 20 dkg áfonyát (a maradék a tetejére kerül díszítésnek) felfőzünk 2 ek citromlével, 2 dkg porcukorral, és kb. 2 ek vízzel. Ha felforrt félretesszük.
A vajat habosra keverjük a maradék, 10 dkg porcukorral, hozzákeverjük a mascarponét is, majd kb. fél citrom levét. Jól kikeverjük, és végül belekeverjük az áfonyás felfőzött szószt is. Hűtőben jól lehűtjük.
Elkészítjük a piskótát: a tojások fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük. Ekkor jöhet bele a cukor, és folytatjuk a habverővel a munkát. Ha már elolvadt benne a cukor, óvatosan belekeverjük a tojások sárgáját is, végül kanalanként beleszitáljuk a lisztet, és végül a kakaóport. Kivajazott kilisztezett formában 175 fokon kb. 25 percig sütjük, de tűpróbával ellenőrizzük.
Végül összeállítjuk a tortát: a piskótaszeletek közé belekenjük a krémet, az oldalát is bekenjük, a maradék krémet habzsákba töltjük.
A torta tetejét jól megkenjük áfonyalekvárral, és a szélére a habzsákból kinyomjuk a krémet. Még díszítjük a maradék egész áfonyákkal, majd lehűtve fogyasztjuk.

Jó étvágyat!



2016. március 29., kedd

Gluténmentes répatorta fehércsokis krémmel


Barátnőm hetek óta emlegette a répatortát. Nem igazán értettem az okát, de nem szerettem volna rákérdezni, nehogy gyanút keltsek benne, hogy én ezt szeretném neki elkészíteni születésnapjára. Fehércsokis krémmel... Természetesen :)

És nem, a répatortának nincs répa íze. Többnyire almát és kókuszt éreznek rajta, pedig azt sem szoktam beletenni :)


Hozzávalók:



A tésztához

  • 23 dkg rizsliszt
  • 5 dkg kukoricakeményítő
  • 2 dkg útifűmaghéj
  • 3 db tojás
  • 30 dkg sárgarépa (reszelt)
  • 1.5 dl napraforgó olaj
  • 25 dkg porcukor
  • 1 csomag vaníliás cukor
  • fahéj ízlés szerint (vagy reszelt citromhéj)
  • 1 csomag sütőpor
Krémhez:
  • 20 dkg mascarpone
  • 2 dl habtejszín
  • 10 dkg fehércsoki
  • (ha a krém nem elég kemény tehettek bele egy kevés főzés nélküli vaníliás pudingport)

A tésztához habosra kevertem a cukrokat a tojások sárgájával és az olajjal. Hozzáadtam a reszelt répát, a lisztet, keményítőt, útifűmaghéjat és a sütőport. Tetszés szerint ízesíthetjük, én fahéjat tettem most bele. Végül felvertem a tojásfehérjéket és óvatosan hozzákevertem a tésztához. Tortaformát sütőpapírral kibéleltem és 180°C-on kb. 30 percig sütöttem (Tűpróba!)

A krémhez kevés tejszínen megolvasztottam a csokit, majd megvártam, hogy egy kicsit hűljön. Felvertem a habtejszínt, belekevertem a csokit és a mascarponét és mivel nem éreztem elég keménynek a krémet egy kis pudingport is kevertem bele.

Amikor a tészta megsült és ki is hűlt kettévágtam és megkentem a krém egyharmadával a tészta egyik felét, majd ráraktam a tészta másik felét és a maradék krémet a tetején és az oldalán eloszlattam. Én cukor dekorral díszítettem most.

Jó étvágyat :)

2015. szeptember 1., kedd

Lusta puncstorta



A sztori igen egyszerű. Elég régóta rá vagyunk itthon kattanva egy jó puncstortára. Mármint az olyan verzióra, ami itthon készül, nyilván képesek lennénk elmenni egy cukrászdába pár szeletet venni. :) Szóval végre elkészült a mű. Lusta, mert bolti piskótából van -persze akik most felhördülnek, nyugodtan süssenek egy 10-12 tojásos piskótát- és egyszerű, mert...mert egyszerű. Ja és további útravaló: nagyon durván édes és laktató! (de ez dicséret volt! Mondjuk talán legközelebb én is kevesebb cukorral készítem...)

Hozzávalók:

  • 1 szögletes vagy kerek kész tortalap
  • 20 dkg cukor
  • 2 dl víz
  • 1 cs vaníliás cukor
  • 1 narancs vagy citrom reszelt héja
  • piros ételfesték
  • 2 ek rumaroma
  • kb. 6-8 darab babapiskóta
  • baracklekvár
  • opcionálisan kakaópor, vagy mazsola
A mázhoz:

  • 20 dkg porcukor
  • citromlé


A cukrot a vízzel addig főzzük, amíg elolvad a cukor. Ekkor a szirupba beletesszük a többi hozzávalót (vaníliás cukrot, narancshéjat, ételfestéket, rumot, és opcionálisan a kakaóport és a mazsolát) Hagyjuk hűlni.

A tortalapnak levágjuk az alját és a tetejét, vagy egyszerűbben: kivágunk belőle egy középső szeletet. A kivágott közepet feldaraboljuk a babapiskótákkal együtt, és a sziruphoz adjuk. Várjuk meg, hogy jól felszívják a szirupot.

Az alsó tortalapot megkenjük lekvárral -végülis ízlés szerint bármilyen lekvár lehet- és rákanalazzuk a kihűlt szirupos piskótás egyveleget. Igyekezzünk egyenletesen eloszlatni. A felső lap alját is megkenjük lekvárral, és ráhelyezzük a töltelékre. Lenyomkodjuk, és 1-2 órát pihentetjük.

Közben elkészítjük a tetejére a mázat: a porcukrot simára keverünk annyi citromlével, amennyit felvesz. Tudom, ez hülyén hangzik, de tényleg figyelni kell az állagot. Ne legyen se túl híg, se száraz. Ha elértük a jó állagot, piros ételfestékkel jó kis rózsaszínt kreálunk, és rásimítjuk a torta tetejére.




Jó étvágyat!

2015. augusztus 12., szerda

Csokis, oreo kekszes sajttorta


Ezt a receptet már régen megígértem egy lánynak, így végre újra elkészítettem. A recept nem tőlem származik, sajnos ekkorát nem tudok alkotni, de kicsit változtattam rajta a saját ízlésemnek megfelelően :) Amikor először készítettem, akkor drága blogíró társamnak a születésnapjára készült, azt gondolom, hogy ízlett akkor minden nálam járó vendégnek :)


Hozzávalók:18 cm-s tortaformához:
  • 21-23 dkg zabkeksz 
  • 10 dkg olvadt vaj
  • 50 dkg krémsajt
  • 10 dkg porrá őrölt xilit, bár ekkora bűnnél, már annyira mindegy, hogy cukor vagy xilit
  • 1,5 dkg étkezési keményítő
  • 1 doboz (17,5 dkg) tejföl
  • 2 tojás
  • 1-2 k.k. vanília aroma
  • 1 citrom reszelt héja
  • 1,5 doboz Oreo keksz
  • 100 g tejcsokoládé (én fele-fele arányban fehér és tejcsokit használtam)
  • kevés tej
Az olvadt vajat összegyúrjuk a ledarált, vagy apróra tört zabkeksszel. Egy 18 cm-es tortaformát kibélelünk sütőpapírral és belenyomkodjuk a kekszes masszát majd 10 percre betesszük sülni a 170 °C-os sütőbe. Közben összekeverjük a cukrot, a krémsajtot, az étkezési keményítőt, a tejfölt, majd hozzáadjuk a két tojást is. Ezután belereszeljük a citromot, ízesítjük vanília aromával, beletörünk 1 doboz oreo kekszet és fél tábla csokoládét. 
Ha a 10 perc letelt, a kekszes alapot kivesszük a sütőből és ráöntjük a sajtos krémet, majd 150-160°C-on addig sütjük amíg már a közepe sem folyik nekem ez egy kicsit több, mint egy óra volt. Én a sütőbe vízálló edénybe tettem vizet a sütés idejére, mert állítólag emiatt nem reped meg a sajttorta teteje.
Ha kész kevés tejben megolvasztjuk a másik fele csokoládét és a tortára öntjük, valamint a maradék kekszet is összetörjük és díszítjük vele a tortát.

Néhány órára hűtőbe tesszük, hogy az ízek összeérjenek :)

Jó étvágyat! :)

2015. július 13., hétfő

Gyümölcsös túrótorta lustáknak





Tök jó ez a torta. Oké, maga a folyamat kicsit hosszú a hűtési időkkel együtt, de az egyes folyamatok elkészítése nagyon egyszerű és gyors. Plusz amíg hűlnek a rétegek, meg lehet csinálni a következő réteget, vagy csinálhatunk bármi mást, semmi baja nem lesz ha többet pihen a hűtőben. A tetejére bármilyen gyümölcs mehet, de javasolt a piros, fanyarabb bogyós gyümölcs, ez jól megy a túróhoz. Nekünk az összvissz 3 db gyümölcsfánkon ezek mind megtermettek, úgyhogy totál bio lett :)


Hozzávalók:

A kekszalaphoz:

  • 25 dkg darálós keksz (de bármilyen omlós keksz jó)
  • 7,5 dkg olvasztott vaj
  • 1 ek porcukor
  • 1 kiskanál fahéj
A túrókrémhez:
  • 25 dkg túró
  • fél tubus natúr krémsajt
  • 2 ek porcukor
  • 1 dl tejszín 
  • fél csomag habfixáló
  • 1 citrom reszelt héja
  • 1 cs vaníliás cukor
  • 2 db őszibarack
A tetejére:
  • 2 marék meggy
  • 1 marék szeder
  • kevés áfonya
  • 2 ek cukor
  • 1 dl víz
  • 1 cs tortazselé
Először elkészítjük a kekszes alapot: a kekszeket egy zacskóba tesszük, és minden dühünket beleadva hozzácsapkodjuk az asztalhoz, vagy akihez akarjuk. A lényeg, hogy jól összetörjön. Ehhez hozzákeverjük az olvasztott vajat, a porcukrot és a fahéjat. Jól összekeverjük, és egy sütőpapírral kibélelt kisebb méretű kapcsos tortaforma aljába nyomkodjuk.
Berakjuk a hűtőbe legalább fél órára pihenni.
Közben elkészítjük a túrós tölteléket. A túrót kikeverjük a krémsajttal, a porcukorral, a citromhéjjal, a vaníliás cukorral, és a kis kockákra felvágott barackkal. 
A tejszínt habfixáló segítségével kemény habbá verjük, majd hozzákeverjük a túrós krémhez.
Kivesszük a hűtőből a kekszes alapot, és rásimítjuk a tetejére a krémet. Ismét hűtjük legalább fél órát.
Ha eléggé lehűlt a torta, hozzálátunk a tetejének az elkészítéséhez. A kimagozott meggyet, a szedret és az áfonyát (vagy tetszés szerint akármilyen bogyós piros gyümölcsöt) egy kis lábasban 1 dl vízzel és 1 ek cukorral feforralunk. 1 kis csomag tortazselét a leírásnak megfelelően belekeverjük a gyümölcsös vízbe, és addig kevergetjük, amíg elkezd bezselésedni.
Ekkor óvatosan rákanalazzuk a túró tetejére, vigyázzunk, nehogy összekeveredjen a túró és a gyümölcszselé.
Legalább 1 órát hűtőben pihentetjük, aztán már falhatjuk is. :)



Jó étvágyat!

2015. június 17., szerda

Epres túrótorta



Egy hete egy ehhez hasonló mondatot mondtak nekem: "kellene rendelni egy túrótortát". Nos... Hát ez sértés :) Így túrótorta sütésen kellett azon nyomban gondolkodnom. Felhívtam kedves "blogtársam", hogy esetleg neki van-e valami jó receptje. Nem volt. Így nekem kellett kreálnom egyet :) 

A piskóta egy másik barátnőm specialitása :P A krém pedig már az enyém.

Bár az eper lassan eltűnik a zöldségesekből, de mindenki megnyugodhat, őszibarackkal sem lehet rossz.

Hozzávalók:
Piskóta:
  • 4 tojás
  • 4 ek. cukor
  • egy kevés citromlé
  • fél kk. sütőpor
  • 1 vaníliás cukor
  • 4 ek. liszt


A tojásokat szétválasztjuk. Sárgájába négy evőkanál cukrot keverünk, egy kis citromlét adunk hozzá, valamint fél kávéskanál sütőport és egy vaníliás cukrot. Habosra keverjük. Bekapcsoljuk a sütőt.(180 °C)
A fehérjét kemény habbá verjük. Aztán a sárgájás masszához adunk négy evőkanál lisztet. Ehhez adjuk a habot. Óvatosan összekutyuljuk, majd megsütjük egy 20 cm-es sütőformában. (A sütő ajtaját nem nyitogatjuk, mert akkor összeesik a piskótánk.)

Krém:
  • 1 csomag vaníliás pudingpor
  • 4 dl tej
  • édesítő, cukor ízlés szerint
  • 1 kk. vanília aroma
  • fél kg túró
  • 1-2 ek. natúr joghurt
  • 1 citrom reszelt héja és néhány csepp a levéből
  • 2 dl habtejszín
  • kb. 30-40 dkg eper
  • 1 csomag habfixáló
Először megfőzzük a vaníliás pudingot a csomagolásra írtak szerint. Majd megvárjuk amíg teljesen kihűl. Közben összekeverjük a túrót a citrommal, a vanília aromával, a joghurttal, valamennyire édesítjük. Ha a puding kihűlt, akkor robotgéppel azt is a túróhoz keverjük. Ezután habbár verjük a tejszínt, beletesszük a habfixálót végül belekeverjük a túrós pudingos krémet.
Az eper kétharmadát apróra kockázzuk és ezt is belekeverjük a krémbe.

Ezután a piskótát félbe vágjuk. Az első piskótára rákenjük a krém csaknem felét, majd rátesszük a másik piskótalapot, majd jöhet a krém másik fele, mellyel a torta oldalát is bevonjuk. A torta tetejét a maradék eperrel díszítjük, valamint én még csokit szeleteltem rá vékonyan.

Jó étvágyat!

2015. május 23., szombat

Karamelltorta- tényleg karamelles




Anyukám egy ideje emlegeti -hol célzás jelleggel, hol csak úgy- hogy szeretne már egy finom, tényleg karamellízű tortát enni.
Addig addig mondogatta, hogy beleültette a bogarat a fülembe, úgyhogy nekiálltam, és prezentáltam egy retro karamelltortát.
Tudtam, hogy nagyjából a krémen múlik minden, picit féltem is tőle, de végül sikerült, és nem is nagy nehézségek árán. Hogy ne legyen annyira erősen karamelles és édes, belecsempésztem egy réteg vajas csokikrémet is -szerintem jó döntés volt.

Hozzávalók:

Karamellkrém:

  • 25 dkg cukor
  • 5 dl habtejszín
  • 15 dkg fehércsoki
  • 5 dl tejszínhez elegendő habfixáló, nekem ez két tasak volt

Kakaókrém:

  • 1 dl tej
  • 2 ek cukor
  • 1 ek kakaópor
  • 1 tojás
  • 1 ek liszt
  • 10 dkg vaj
Piskóta:

  • 9 db tojás
  • 9 ek cukor
  • 9 púpos ek liszt
A karamellkrémhez a tejszínt felforraljuk, félretesszük. A cukrot karamellizáljuk: egy magasabb falú lábasban kevergetés nélkül hagyjuk, amíg elolvad a cukor. Ha már szép aranybarna, 3 adagban ráöntjük a forró tejszínt, és elkeverjük. Vigyázzunk, mert ahogy ráöntjük a tejszínt, fel fog habzani. Ha simára kevertük a cukorral a tejszínt, levesszük a gázról, beletörjük a fehércsokit, és simára keverjük. Egy éjszakát hűtőben pihentetjük.
Másnap a karamellmasszát robotgéppel felverjük, én a biztonság kedvéért tettem hozzá habfixálót is. Legyünk kitartóak, nekem jó 10 perc volt mire elértem a megfelelő állagot.

A kakaókrémhez a vajat összehabosítjuk 1 ek cukorral, majd a kakaóport is hozzáadjuk.
A tejet a tojással, 1 ek cukorral és a liszttel összekeverjük, és krémmé főzzük. Sűrűn kevergessük, nehogy összecsomósodjon vagy leégjen.
Ha kihűlt, összekeverjük a vajas krémmel, és hűtőben lehűtjük.

A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk. A fehérjéből egy csipet sóval félkemény habot verünk, ekkor kanalanként hozzáadjuk a cukrot, és addig verjük, amíg jó kemény habot nem kapunk. Ekkor jöhet hozzá a tojássárgája, amit óvatosan elkeverünk benne. Végül kanalanként elkeverjük benne a lisztet is. Ha szép egynemű a masszánk, kivajazott-lisztezett tortaformába öntjük, és kb. 170 fokon 30-35 perc alatt készre sütjük. (Tűpróba!)

Én most két kisebb tortaformában készítettem, és ezeket tettem egymásra, mert egy kisebb, de magas tortát szerettem volna kapni.

Ha kihűl a piskóta, kettévágjuk őket, és váltakozva megtöltjük krémmel.Végül a külsejét is bekenjük. Én csokis bonbonnal, és cukordísszel dobtam fel.


Maradt egy kis karamellkrémem, abból pedig gyorsan összedobtam egy pohárkrémet. Semmi extra, a krémet összetört zabkeksszel rétegeztem, és eperrel díszítettem. Fini!


Jó étvágyat!

2015. május 22., péntek

Szabolcsi almás máktorta, kicsit sajátosan, egészségesebben


A csirkés pite mellé valami édesség is dukál. Ezt a máktortát az elmúlt 2 napban már kétszer elkészítettem, és úgy hallottam sikere volt. Másodszor mindenképp :)

Hozzávalók:

Tészta:
  • 7 db tojásfehérje
  • 10 dkg nyírfacukor, ízlés szerint tehetünk még hozzá édesítőt
  • 1-2 k.k. vanília aroma
  • 15 dkg mák(egész)
  • 4 dkg darált háztartási keksz vagy bármilyen liszt, esetleg darált babapiskóta
  • 8 dkg reszelt alma
  • 1/2 citrom reszelt héja

Vaníliás krém:
  • 2,5 dl tej
  • folyékony édesítő ízlés szerint
  • 1-2 k.k vanília aroma
  • 3 db tojássárgája
  • 1 cs vaníliás pudingpor 
  • 2 dl kókusztejszín (persze normális tejszínt vagy Hulalát is használhatsz)

Almás massza:
  • 20 dkg alma héjastul lereszelve
  • 3 dkg vaj
  • folyékony édesítő ízlés szerint
  • 1 k.k. vanília aroma
  • 1/2 citrom leve
  • őrölt fahéj
  • kicsi vaníliás pudingpor a sűrítéséhez

Fehércsoki golyó:
  • 2-3 e.k.  kókusztejszín
  • 100 g fehércsokoládé


A tésztához a tojásfehérje kivételével az összes hozzávalót összekeverjük. (Az almát lereszelve) A tojásfehérjét kemény habbá verjük, majd a mákos keveréket óvatosan, apránként belekeverjük. Ezt kb. 200°C-on 18 cm-es tortaformában 3 részre bontva 15-15 perc alatt megsütjük. (gáztepsin is megsüthető, csak kb. ugyanakkora köröket formáljunk a tepsire)

Közben elkészítjük a vaníliás krémet. Kevés tejjel összekeverjük a pudingport és a tojássárgákat, valamint a vanília aromát. A maradék tejet felforraljuk édesítőszerrel édesítjük ízlés szerint (a végén még tehetünk hozzá, ha nem érezzük elég édesnek). Mikor felforrt gyors keverés mellett nagyon lassan hozzáadjuk a pudingporos keveréket és sűrű krémmé főzzük. Majd teljesen lehűtjük. Ha kihűlt, felverjük a kókusztejszínt, vagy az akármilyen tejszínt és habverővel összekeverjük a vaníliás krémmel.

Az almás masszához a vajat megolvasszuk, és beleöntjük a lereszelt, fahéjjal, vanília aromával, citrommal, édesítővel ízesített almát. Puhára főzzük, végül kevés pudingport is teszünk hozzá, hogy ne folyjon szét a tortán. 

Ha ez is kihűlt, akkor összeállíthatjuk a tortát.

Az első mákos lapra rákenjük a vaníliás krém kicsit kevesebb, mint a felét. Erre jöhet a második mákos lap, melyre rákenjük az almás masszát. Végül jöhet a harmadik lap, melyre a maradék vaníliás krém kerül. (A torta oldalára is kenhetünk a krémből.) Ezután fontos, hogy a torta álljon néhány órát a hűtőben, hogy az ízek összeérjenek :)

Miközben a torta pihen a hűtőben elkészítjük a fehércsoki golyókat. Ehhez a kókusztejszínt felhevítjük, beletörjük a fehércsokit és megolvasztjuk. Ezt is lehűtjük, majd a torta tálalása előtt apró golyókat formálunk belőlük, és díszítjük vele a tortát. (Természetesen mákkal is megszórhatjuk még a tortát)

Jó étvágyat :)


2015. április 28., kedd

Hogy egy kicsit összefusson a nyál a szátokban :)

Szívesen sütök tortát. És általában nem bánják a célszemélyek.

Az első torta, mely sima és nagyon csokis piskótás, túró és vanília krémes torta volt, Bátyámnak és Apukámnak készült névnapjukra, mert én kaptam a feladatot, hogy süssek süteményt. :) Tesóméknál voltunk, főztek nekünk, isteni kacsamellet, amit majd nekem is el kell készíteni, mert meg voltam veszve érte, pedig alapjába véve én nem is szeretem a kacsát.

A második torta, mely egy oreo kekeszes, karamellás sajttorta a "blogtársamnak", édes drága barátnőmnek készült. Ez egy olyan kivételes alkalom volt, amikor nem együtt sütöttünk/főztünk, hanem kész ételekkel vártam őt és a barátait. :)


És végül de nem utolsó sorban ez a diós, vanília krémes torta Anyukámnak készült születésnapjára. Sajnos nem tudtam a napján vele lenni, de megkértem Apukámat, hogy vigye el neki az általam sütött tortát. Mondanom sem kell, nagyon örült neki. De milyenek az Anyák?! Bármit készítettem volna jóízűen, boldogan ette volna. :)