A következő címkéjű bejegyzések mutatása: meggy. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: meggy. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. október 2., vasárnap


Szilvás, meggyes, szedres pite




Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én a hűvösebb őszi, téli estéken szeretem igazán a pitéket, így nálam ilyenkor előkerülnek a fagyasztóból a nyári, otthoni gyümölcseink. Ezzel a pitével sem volt másként, melyben megtalálható a szilva, a meggy és a szeder is. Természetesen tökéletes lehet almával, körtével, vagy bármilyen gyümölccsel. :)


Hozzávalók:
  • 25 dkg liszt
  • 5 dkg nyírfacukor
  • 1/2 tk só
  • 20 dkg vaj
  • 1+1 tojás (a kenéshez)
  • 1 kg szilva vegyesen
  • 1/2 kg meggy,
  • 2-3 maroknyi szeder
  • 15 dkg nyírfacukor
  • 4 ek vaníliás puding
  • 1 tk fahéj


A lisztet a cukorral, sóval tálba tesszük és a hideg vajat is belekockázzuk, hozzáadjuk az egyik tojást és tésztát gyúrunk belőle. A tésztát megfelezzük (nem baj, ha az egyik gombóc egy kicsit nagyobb, és hűtőbe tesszük, amíg elkészítjük a tölteléket.

A gyümölcsöket összekeverjük a cukorral, a fahéjjal és a vaníliás pudinggal, esetleg apróra tört diót is tehetünk bele.

A hűtőből kivesszük a tésztát, a nagyobbik részét kinyújtjuk úgy, hogy a pitetálunkból kicsit kilógjon a széle, ebbe belekanalazzuk a tölteléket, majd a maradék tésztából rácsot készítünk a pite tetejére.

A sütőt 200 C°-ra előmelegítjük és 30 percig sütjük a pitét. 30 perc után visszavesszük a hőfokot 180 °C-ra, a pite széleit pedig letakarjuk alufóliával, hogy ne égjenek meg. További 40 percig sütjük. Ha kihűlt, már fogyaszthatjuk is.

Érdemes főzés nélküli vaníliás pudinggal vagy vanília fagyival tálalni.


Jó étvágyat :)

2015. július 11., szombat

Egészséges (?) meggyes, kakaós muffin



Nyaralni indultak a KalaMalák, hát kellett nekik némi étel, és mivel tudták, hogy Horvátországban rengeteg fagyit fognak enni, így egy kicsit egészségesebb muffinban gondolkodtak. Így készült ez a muffin. Ami szerintünk nagyon finom lett, de kép sajnos nem készült róla. :)


Hozzávalók:

  • 10 dkg nyírfacukor
  • 1-2 e.k  folyékony édesítő 
  • 15 dkg zabpehely ledarálva 
  • 4 dkg kókuszolaj 
  • 10 dkg liszt 
  • 2 tojás 
  • 50 dkg meggy 
  • 1 vaníliás cukor 
  • kevés vanília aroma 
  • 2-3 e.k. kakaó 
  • kb. 2 dl tej
A hozzávalókat összekeverjük és kb. 35 percig sütjük. A közepe kicsit ragacsos marad, de higgyétek el megsült addigra ;) A meggytől marad ilyen :)

Jó étvágyat!
És egy nyaralós kép, mert visszamennénk :)


2015. május 1., péntek

Meggyes nagyon gyors krémes :)


Veszprémben voltunk a nagyszüleimnél és ebéd után valami édeset szerettünk volna enni, de nem akartunk sokáig vesződni vele, így született ez a krémes.

Hozzávalók:
  • 1 csomag fagyasztott leveles tészta
  • Dr. Oetker házi krémes alappor
  • 8 dl tej
  • 2 dl habtejszín
  • meggylekvár
A leveles tésztát kinyújtottam és 200-220°C fokos sütőben külön-külön (alja és teteje megsütöttem).

Közben elkészítettem a tejből és az alapporból a vaníliás krémet és a habtejszínt is felvertem.

Amikor elkészült az alsó lap, rákentem a meggylekvárt, erre a vaníliás krémet, erre pedig a tejszínt. A felső réteg leveles tésztát célszerű sülés után kockákra vágni, hogy szeleteléskor szép maradjon a krémes. Megszórjuk porcukorral.

És már lehet is enni. :)