A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ital. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ital. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. november 27., vasárnap

Bailey's karácsonyra


Találtam egy jónak tűnő receptet Bailey's-hez, és mivel mindenképp szerettem volna valamilyen krémlikőrt csinálni karácsonyra, el is készítettem. Tényleg nagyon finom lett! Selymes, krémes, finom!
Ja, és kiváló ajándék karácsonyra, vagy akár Mikulásra is.


Hozzávalók kb. 1 literhez:
  • 5 dl habtejszín
  • 2 dl tej
  • 4 ek cukor
  • 2 dl vodka 
  • 1 cs Aranka mogyorós krémpor
  • 2 kis csomag 3:1 kávépor
A tejszín összekeverjük a tejjel és a cukorral, és kisebb lángon épphogy felforraljuk. Ha már látjuk, hogy buggyant egyet, félrehúzzuk, és kihűtjük. Ha kihűlt, a vodkát összekeverjük a krémporral, és a kávéval. Elsőre nekem is furcsa volt az Aranka krémporos megoldás, de tényleg nagyon jó selymes lett tőle a likőr. Ezen a pontot, ha kicsit karácsonyosabb ízvilágot szeretnénk, tehetünk hozzá egy kis mézeskalács fűszerkeveréket is. 
A vodkás keveréket jól elkeverjük a kihűlt tejszínnel, majd leszűrve üvegekbe töltjük, és legalább 3 napot hűtőben pihentetjük.

2015. július 19., vasárnap

Dinnyés limonádé- Limonádé III.





Egyszerűen már nem lehet kibírni ezt a meleget. Miközben jöttem haza a -klíma nélküli- kocsival, csak az járt a fejemben, hogy a hűtőben lakik egy jó hideg görögdinnye. Aztán meg az, hogy milyen jó lenne inni egy jeges, citromos limonádét. A képlet adott, megszületett a gyermek. Én még sosem ittam ilyet, de nagyon jó lett, iszonyatosan jól hűsít.

Hozzávalók (1 kancsóhoz):

  • 4 csésze kimagozott görögdinnye
  • 2,5 csésze víz
  • 1 citrom leve
  • 1 citrom felkarikázva
  • 2 ek cukor
  • pár levél menta
  • sok sok sok sok jég

A dinnyét leturmixoljuk, és a pépes dinnyét egy szitán átpréseljük. (egyébként az egész procedúra legrosszabb feladata a dinnye kimagozása, szóval ezt igyekezzünk rásózni másra, én sajnos nem tudtam).
A vizet a citromlével és a cukorral addig kevergetjük amíg a cukor felolvad. Ekkor hozzáöntjük a dinnyelevet is, jól elkeverjük, és ha nem akarjuk kivárni hogy a hűtőben jól lehűljön, akkor jó sok jégkockával telerakjuk. Teszünk még a kancsóba felkarikázott citromot és pár levél mentát is.
Nagyon jó!


2015. június 7., vasárnap

Rózsavizes limonádé- Limonádé II.



Nagy rajongója vagyok a rózsás dolgoknak. Rózsavíz, rózsalekvár, rózsaszörp, na meg a rózsás limonádé.
Sokáig nem találtam sehol rózsavizet, most végre megtaláltam, hol lehet kapni. Úgyhogy időzítve erre a nagy melegre el is készült ez a finomság.

Hozzávalók:

  • 1 l víz
  • 1,5 citrom kifacsart leve -rostokkal együtt, magok nélkül :)
  • 3-4 ek cukor
  • 1 ek rózsavíz
Nem tudom bonyolítani: a hozzávalókat összekeverjük, jól lehűtjük, megisszuk! Azt hiszem ez olcsóbb és klasszabb mint az 1000 ft/3 dl árú limonádé. :)



2015. május 28., csütörtök

Hűsítő levendulás limonádé


A levendula manapság ugyanúgy fel lett kapva, mint a medvehagyma, a rebarbara, az édeskömény, stb.
Azaz valószínűleg a levendulát régen is alkalmazták és használták, csak nem ilyen kreatívan, mint mostanság.
Én nagyon szeretem az ízét, az illatát, a kinézetét, mindenét. Kóstoltam már levendulás süteményt, sőt levendulás kekszet készítettem is -szintén nagyon finom volt-, most a levendulás limonádé került terítékre. Szörp formájában már kóstoltam, de a limonádé elkészítése sokkal egyszerűbb és gyorsabb.


Hozzávalók:

  • 1 ek szárított levendula
  • 1 citrom
  • 1 l víz
  • 2 ek cukor

A levendulát kevés forró vízzel leforrázzuk, és kb. 30 percen keresztül ázni hagyjuk. Ennyi idő mindenképp kell, hogy kiázzanak az aromái.
Közben a vízben elkeverjük a citrom levét, és a cukrot. Ha kiázott a levendula, leszűrjük, összekeverjük a cukros-citromos vízzel, és jól lehűtjük. Természetesen a hozzávalók arányait ízlés szerint lehet változtatni, így egy nem túl édes, kellemesen levendulás üdítőt kapunk. 
Citromkarikával, jégkockával fogyasztjuk. Nem lehet elrontani!


2015. május 11., hétfő

Az Aperol Spritz nagyon menő!


Szokjunk rá az Aperol Spritzre! 
Már egyre több helyen megtalálható az itallapon ez a finom, érdekes frissítő, az olaszok fröccsének is nevezett ital. 
Sőt, már a beszerzése is sok helyen megoldható az elkészítéshez elengedhetetlen Aperolnak, de ha nagyon nem találunk sehol, akkor simán pótolhatjuk Camparival. 
Szóval álljunk neki bátran otthon is, egyszerű az elkészítése, és nagyon feldobja az esti grillezést, bulizást, vagy bármit. Ja, és pluszban még jól is néz ki!




Hozzávalók egy adaghoz:


  • 2 rész Aperol (vagy Campari)
  • 3 rész Prosecco (fehérborral is pótolhatjuk)
  • 1 rész szóda
  • jég
  • a díszítéshez narancsszelet

Persze lehet lájtosabban is készíteni, ekkor növeljük a szóda arányát, vagy csökkentsük valamelyik alkoholos összetevő részét. (nahát, micsoda matek!:))

A legjobban a nagy, öblös vörösboros kehelyben fest, de sok helyen a sima, "ikeás" vizespohárban, vagy kisebb talpas kehelyben szolgálják fel.

Jelenleg nem olcsó mulatság, ha itallapról kérjük, ezért érdemes beruházni a házi készítéshez egy üveg Aperolra.

Akkor lássuk az elkészítését:
A kiválasztott pohárba tegyünk 3-4 darab jégkockát, öntsük rá az Aperolt, a Proseccot, majd ijesszük meg a szódával. Óvatosan keverjük fel, mehet bele dísznek egy fél karika narancs. Ja, és kötelező szívószállal inni!

Egy kis segítség a vizuális típusoknak:

http://www.aperol.com/int/en/aperol-spritz/aperol-spritz/aperol_spritz_video

Hát nem gyönyörű?!