A következő címkéjű bejegyzések mutatása: leves. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: leves. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. október 3., hétfő

Hagymakrémleves


Volt majdnem egy liter húslevesem, amit fel kellett használnom. A krémleveseknek pedig ez kitűnő alapja. Bár be kell vallanom, hogy még sosem készítettem krémlevest húsleves alaplé nélkül.

Először zelleren gondolkodtam, de a bevásárlóközpont, ahol vásároltam, nem értett egyet, így hagymaleves lett belőle.


Hozzávalók:

  • 6 nagy fej vöröshagyma
  • 0.8 l szárnyas alaplé (maradék tyúkhúslevest használtam)
  • só ízlés szerint
  • bors ízlés szerint
  • 2 dl főzőtejszín

Először a vöröshagymát meghámozzuk, majd vékony csíkokra vágjuk. Majd kevés olajon puhára pároljuk. Hozzáöntjük a húslevest és felforraljuk. Ezután a 2 dl tejszínt is hozzákeverjük, és tovább főzzük, közben ízlés szerint ízesítjük sóval és borssal. Miután felforrt, a tűzről levéve botmixerrel összeturmixoljuk.
Sajttal szórt pirítóssal tálaljuk, de cipóban nagyon finom :) 

Jó étvágyat! :)

2016. március 20., vasárnap

Sonkaleves (kaszásleves)

 Az első számú szabály: SOHA NE DOBJÁTOK KI A SONKA FŐZŐLEVÉT! A legjobb dolog ami a visszamaradt sonkalével történhet, az a kaszásleves. Aki szereti a savanykás ízt, mindenképpen próbálja ki! Nagyon kevés hozzávalóból tényleg remek levest lehet rittyenteni. Plusz a sima sonkalé nagyon jól fagyasztható.

Hozzávalók:
  • 1,5 l sonkalé
  • 2 db babérlevél
  • 1 gerezd fokhagyma
  • szerecsendió
  • 3-4 szem egész bors
  • 2 dl tejföl
  • 2 ek keményítő
  • 1 tojássárgája
 A sonkafőzésből visszamaradt sonkalevet a babérlevéllel, egészben hagyott fokhagymával, frissen reszelt szerecsendióval és a borssal újraforraljuk. (Én közben ebben főztem meg a tojásokat is.) A tejfölt közben kikeverjük a keményítővel, majd óvatosan a leveshez öntjük. Kivesszük belőle a babérleveleket és a fokhagymát, majd botmixerrel simára turmixoljuk. Megvárjuk, hogy kicsit kihűljön, (egész konkrétan 60 C˙ fok alá hűljön, mert akkor nem csapja ki a tojást) majd hozzákeverünk egy tojássárgáját is. 
A levesben megfőtt, apró kockára vágott tojással, és pirított zsemlekocával tálaljuk. Tényleg isteni!

Jó étvágyat!

2016. február 17., szerda

Tejfölös Burgonyaleves


Imádom a tejfölös leveseket. Általában mindenhez teszek még pluszba is, talán egyedül a húsleveshez nem. :)
Ez egy finom, sűrű, fűszeres, laktató leves. Mindenki vonatkoztasson el a menzán kapott ízetlen, színtelen krumplilevestől, mert ez nem az! :)


Hozzávalók:
  • 2 ek olaj
  • 1 fej vöröshagyma
  • 60 dkg burgonya
  • 1 db sárgarépa
  • 2 kk fűszerpaprika
  • 1,2 l húsleves alaplé (kockából is jó)
  • 2 db babérlevél
  • só, bors, szárított tárkony
  • 1 kk erős pista
  • 1 szál füstöltkolbász (mi most lecsókolbiból csináltuk)
  • 1 dl tejföl
  • 1 ek keményítő
Az apróra vágott hagymát az olajon megpirítjuk. Megszórjuk a pirospaprikával, és felöntjük az alaplével. Beletesszük a kockára vágott krumplit, a karikára vágott répát, és a fűszereket. Fedő alatt addig fűzzük, majd kb. 10 perc múlva beletesszük a karikára vágott kolbit is. Addig folytatjuk a főzést, amíg a krumpli megfő. 
A tejfölt kikeverjük a keményítővel, csorgatunk hozzá a meleg levesből, majd az egészet visszaöntjük a levesbe. Besűrítjük, egyet forralunk rajta, és kész is.

2015. április 21., kedd

Barna sörös hagymaleves




Ez a leves...szerintem erre nincsenek szavak. Még az is falja, aki nem szereti a hagymát.
Én ugyan szeretem a hagymalevest, de valamiért vannak fenntartásaim a különböző fajta hagymalevesek miatt. Nem tetszik ha túl krémes és tejszínes, nem tetszik ha túl áttetsző és híg, és az sem, ha tojásos. Szóval macerás vagyok ez ügyben, de ez...A barna sörtől nagyon klassz íze van, jó az állaga, szép a színe. Na jó, nem dicsérem tovább, lássuk a receptet.

Hozzávalók: (4 főre)

  • 3 fej vöröshagyma
  • 2 gerezd fokhagyma
  • 5 dkg vaj
  • 2-3 ek olívaolaj
  • 1 ek liszt
  • 1,5 dl barna sör
  • 6,5 dl marhahúsleves (kockából is jó)
  • 1 ek méz
  • bors

A hagymákat nagyon vékony szeletekre felvágjuk. Egy teflon bevonatú lábasban felhevítjük a vajat és az olajat, és lassú tűzön elkezdjük párolni a kétféle hagymát. Ez azért igénybe vesz kb. 15-20 percet. Amikor a hagyma puhára főtt, magasabbra állítjuk a hőmérsékletet, és lepirítjuk. Figyeljünk arra, hogy ne égjen meg, de szép barnára süljön. Amikor jónak ítéljük meg, rászórjuk a lisztet, picit átforgatjuk, és hozzáöntjük a barna sört. Megvárjuk hogy elkezdjen gyöngyözni, majd bele kerülhet a marhahúsleves is. Ekkor már ízesítsük is: ízlés szerint sóval és borssal, és csorgassuk hozzá a mézet is. Forraljuk össze, és ha késznek nyilvánítjuk, botmixerrel menjünk át rajta párszor, de maradjanak benne hagyma darabok, úgy az igazán jó.
Mi most sajtos pirítóssal élvezkedtünk, elég jó volt.

Jó étvágyat!

Ui.: A megmaradt barna sört kötelező főzés alatt felhörpölni!