A következő címkéjű bejegyzések mutatása: oreo. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: oreo. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. április 16., szombat

Oreo-s Kinder bueno süti :)


Igen, már megint előkerült az Oreo keksz. De nem tehetek róla, ha a mellettem lévő fiú is szereti és még a Nutellát is. Mondhatnám azt is, hogy egy kis Nutella-s Oreo-val könnyű Őt lenyűgözni, így próbálkozok is.

Tehát Neki köszönhetően jött az ötlet, hogy egy kicsit felturbózom a Kinder bueno sütit. Nekünk bevált :)





Hozzávalók: 

  • 6 db tojásfehérje
  • 6 evőkanál kristálycukor
  • 1 evőkanál étolaj
  • 2 evőkanál liszt
  • 2 evőkanál zsemlemorzsa
  • 1/ 2 csomag sütőpor
  • 15 dkg vágott dió és török mogyoró vegyesen
  • kb. 1/2 üveg Nutella
  • Oreo keksz
Krém: 
  • 1/ 2 liter tej
  • 6 db tojássárgája
  • 25 dkg cukor
  • 1 csomag vaníliás puding
  • 3 evőkanál liszt
  • 10 dkg Oreos Milka csokoládé
  • 25 dkg margarin


A tészta elkészítése:



A 6 db tojásfehérjét a cukorral felverjük. Hozzáadjuk az étolajat, a sütőporos lisztet és zsemlemorzsát. Tepsiben vagy tepsi hátulján ( kb. 32 * 24 cm ) sütőpapírra tesszük a masszát, megszórjuk a vágott dióval és a törökmogyoróval, majd 180 fokon kb. 15 perc alatt megsütjük. A meleg tésztát megkenjük mogyorókrémmel.


A krém elkészítése : a tojássárgáját, a pudingport, a lisztet a fél literből egy kevés tejjel simára keverjük. A többi tejet a cukorral felforraljuk, a tojássárgás masszához öntjük és folyamatos keverés mellett besűrítjük. A kapott krémet elfelezzük.

A krém egyik felébe belekeverjük a megolvasztott Oreo-s Milka csokoládét. Kihűtjük. A margarint két részre osztjuk és gépi habverővel belekeverjük a sárga és a csokis krémbe.

Összeállítás : A mogyorókrémmel megkent tésztára rákenjük a sárga krémet, ezt beborítjuk tejbe mártogatott Oreo keksszel, erre jön a csokis krém. Az eredeti Kinder bueno süti tetejére a 3 - 4 dl tejszínből vert kemény habot teszünk, de én ezt most kihagytam, de nyilván nem rontaná el :) Tetejét pörkölt török mogyoróval, csokival lehet díszíteni.

Jó étvágyat :)

2015. augusztus 12., szerda

Csokis, oreo kekszes sajttorta


Ezt a receptet már régen megígértem egy lánynak, így végre újra elkészítettem. A recept nem tőlem származik, sajnos ekkorát nem tudok alkotni, de kicsit változtattam rajta a saját ízlésemnek megfelelően :) Amikor először készítettem, akkor drága blogíró társamnak a születésnapjára készült, azt gondolom, hogy ízlett akkor minden nálam járó vendégnek :)


Hozzávalók:18 cm-s tortaformához:
  • 21-23 dkg zabkeksz 
  • 10 dkg olvadt vaj
  • 50 dkg krémsajt
  • 10 dkg porrá őrölt xilit, bár ekkora bűnnél, már annyira mindegy, hogy cukor vagy xilit
  • 1,5 dkg étkezési keményítő
  • 1 doboz (17,5 dkg) tejföl
  • 2 tojás
  • 1-2 k.k. vanília aroma
  • 1 citrom reszelt héja
  • 1,5 doboz Oreo keksz
  • 100 g tejcsokoládé (én fele-fele arányban fehér és tejcsokit használtam)
  • kevés tej
Az olvadt vajat összegyúrjuk a ledarált, vagy apróra tört zabkeksszel. Egy 18 cm-es tortaformát kibélelünk sütőpapírral és belenyomkodjuk a kekszes masszát majd 10 percre betesszük sülni a 170 °C-os sütőbe. Közben összekeverjük a cukrot, a krémsajtot, az étkezési keményítőt, a tejfölt, majd hozzáadjuk a két tojást is. Ezután belereszeljük a citromot, ízesítjük vanília aromával, beletörünk 1 doboz oreo kekszet és fél tábla csokoládét. 
Ha a 10 perc letelt, a kekszes alapot kivesszük a sütőből és ráöntjük a sajtos krémet, majd 150-160°C-on addig sütjük amíg már a közepe sem folyik nekem ez egy kicsit több, mint egy óra volt. Én a sütőbe vízálló edénybe tettem vizet a sütés idejére, mert állítólag emiatt nem reped meg a sajttorta teteje.
Ha kész kevés tejben megolvasztjuk a másik fele csokoládét és a tortára öntjük, valamint a maradék kekszet is összetörjük és díszítjük vele a tortát.

Néhány órára hűtőbe tesszük, hogy az ízek összeérjenek :)

Jó étvágyat! :)

2015. július 29., szerda

Oreo kekszes "jégkocka" kávéba




Anyukám hívott az ötlettel, nem tudom hol hallotta, de úgy döntöttem meg kell csinálnom, és most várom a végeredményt :)

Hozzávalók:
  • 8 db oreo keksz
  • kb. 2 dl tej
A kekszet összetörjük, ráöntjük a tejet és botmixerrel összekeverjük. Jégkockatartóba öntjük, lefagyasztjuk és kávéba téve, úgymond jegeskávéként fogyasztjuk.


2015. június 25., csütörtök

Oreo kekszes muffin :)



Mostmár az tény, hogy mániámmá vált az oreo keksz :) Eljöttek hozzám a szüleim, és gyorsan össze szerettem volna dobni valamit, ami Apumnak is megfelelő. :) Hozzá kell tenni, hogy nem egyszerű az ő kedvében járni :)

Hozzávalók:

  • 1 db tojás
  • 18 dkg cukor
  • 12,5 dkg liszt
  • 1 sütőpor
  • 10 dkg vaj
  • 2-3 e. k. natúr joghurt
  • 2 e. k. holland kakaópor
  • 1 cs. vaníliás cukor
  • 1 tábla étcsokoládé
  • 1-2 dl tej a tésztába és 5 dl tej a pudinghoz
  • 1 cs. vaníliás puding
  • 1 e. k. nutella
  • pudinghoz édesítés ízlés szerint
  • 18 db oreo keksz
A pudingpor, a nutella, a 5 dl tej és az oreo kekszek kivételével minden összekeverünk egy tálban. 
A pudingport pedig elkészítjük a tasakon leírtak szerint, bár én nem cukorral, hanem édesítővel édesítettem. Ha kész hozzákeverjük a nutellát.

Ezután a muffinformák aljába teszünk egy kanál tésztát, erre jöhet egy oreo keksz, erre tettem egy kanál pudingot majd a tetejére tettem még a muffintésztából, és végül "díszítésként" tettem rá még egy fél oreo kekszet. Mindezt kb. 180 °C-on 30-35 percig sütöttem :)