A következő címkéjű bejegyzések mutatása: cukkini. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: cukkini. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. szeptember 29., kedd

Zsebes csirkemell zöldségekkel





Párszor már készítettem így a csirkemellet, és nagyon szeretem, mert jó szaftos lesz tőle a hús. Az biztos volt, hogy most is így fogom elkészíteni, a köret volt kérdéses. Nem akartam se tésztát, se rizst. Viszont ott leskelődött rám a konyhában egy szép sütőtök, amit a hús megsütése után akartam a sütőbe tolni. Ez végül is így is lett, csak előtte a körethez is felhasználtam. Nagyon finom lett!

Hozzávalók:


  • 2 db duci csirkemell
  • 1 tubus natúr sajtkrém
  • kb. 15 darab aszalt paradicsom
  • só, bors, bazsalikom, oregánó
  • 2 db paradicsom
Körethez:

  • 1 db cukkini
  • 1 db piros kaliforniai paprika
  • 1 kisebb sütőtök fele

A csirkemellekre zsebet vágunk: keresünk rajta egy jó duci részt, és éles késsel óvatosan belevágunk egy zsebet az oldalába. Sózzuk, borsozzuk a hús minden oldalát.
A sajtkrémet összekeverjük a fűszerekkel, és az apró darabokra vágott aszalt paradicsommal. Óvatosan megtömjük vele a csirkemelleket, nem baj, ha kicsit ki is jön a töltelék, de ne spóroljunk vele. A maradék sajtkrémet a húsok tetejére kenjük. Felkarikázunk 2 db paradicsomot, és a husik tetejére rakjuk, hogy fedjék egymást. Tepsibe rakjuk, és köré szórjuk a felkockázott zöldségeket, amiket köretnek szánunk. Meglocsoljuk olívaolajjal, sózzuk, borsozzuk, és meghintjük kevés bazsalikommal. 180 fokon kb. 50 percig sütjük. Én a végén még reszeltem a paradicsomok tetejére sajtot, és az utolsó percekben még rápirítottam.

Jó étvágyat!

2015. július 27., hétfő

Spenótos, lazacos cukkini


Azon gondolkodok most, hogy vajon szeretem a lazacot, vagy csak azt szeretem, ahogy ez a sokféle intenzív íz "keveredik" a számban. De lényegében mindegy, hiszen a lényeg, hogy örömmel tölt el ennek az ételnek az elfogyasztása.

Azt nem mondhatom, hogy ez egy költséges sütés-főzés volt, és nem is az alapanyagok miatt, hanem azért, mert eltört a jénaim teteje, miközben próbáltam levenni. Tanulság Nektek: Ha forró sütőből kiveszed a jénait, és az le akar esni, akármilyen szomorú, hagyd leesni, különben megégeted magad :( És igen, szeretnék újat Karácsonyra ;)



Hozzávalók:
  • 500 g mirelit spenót
  • 4 gerezd fokhagyma
  • só, bors, bazsalikom
  • 2 e.k. tejföl
  • 100 g füstölt lazac
  • 2 db közepes cukkini
  • 2 db tojás
  • kb. 1 dl tej
  • 100 g trappista sajt
  • 125 g mozzarella
A spenótot kevés olajon megpárolom, hozzáadom a lereszelt fokhagymákat, a tejfölt, fűszerezem és belekeverem az apróra vágott lazacot.
Közben a cukkiniket vékony karikákra vágom. Egyharmadát a jénai aljára teszem, sózom, borsozom, rárakom a spenótos massza felét. Erre jöhet még egy harmad cukkini, majd megint spenótos keverék, és a maradék cukkini.
Egy tálban összekeverjük a tojást, a tejes és a lereszelt sajtokat. Ezt a cukkinis spenótra öntjük. 180°C fokon kb. 30 percig lefedve sütjük. (Amíg a cukkini megpuhul) Majd a fedelet vagy fóliát leszedjük, és addig sütjük, amíg a sajt egy kicsit megpirul.

Jó étvágyat!

2015. július 18., szombat

Cukkini tócs(n)i


Elviselhetetlenül meleg van, így csak valami gyorsat szabad főzni, lehetőleg kerülve a sütőt... Főleg, ha délben érsz haza a bevásárlásból (velem így volt).

Anyumék hoztak nekem cukkinit. Imádom, de a tócsit is, így a kettőből ez született :)




Hozzávalók:
  • 2 db kisebb cukkini
  • 1 kis fej vöröshagyma
  • 1 gerezd fokhagyma
  • 1 e.k. rizsliszt
  • 1 e.k. zabliszt
  • 1 tojás
  • só, bors
  • kókuszolaj
A cukkinit és a vöröhagymát lereszeled nagylyukú reszelőn, a fokhagymát pedig kislyukún. Hozzákevered a tojást, a sót és a borsot, ill. kb annyi lisztet, mint amennyit írtam, de lehet valamivel több vagy kevesebb is elegendő. Forró kókuszolajon megsütöd, majd fokhagymás tejföllel és sajttat tálalod. :) 

Jó étvágyat :)