A következő címkéjű bejegyzések mutatása: zab. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: zab. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. február 13., szombat

Túrós gyümölcsös "reggeli"



Lassan jön a tavasz, lassan jön az eperszezon... Nem tudom elmondani, hogy mennyire szeretem azt az időszakot :)

Pénteken találtam bevásárlás közben már IGAZI eper illatú epret. Nem voltam rest venni, és bár nem erre a célra szerettem volna felhasználni, de így alakult :)



Hozzávalók:
  • 1 banán
  • 125 g túró
  • 1,5 e.k. apró szemű zabpehely
  • 5-6 szem eper
  • 1 marék áfonya
  • fél gránátalma
  • 3 szem dió
  • édesítő, cukor vagy méz ízlés szerint
  • tetszés szerint útifűmaghéj
A banánt, a túrót, a zabot és az útifűmaghéjat botmixerrel összekeverjük, és édesítjük ízlés szerint.
Majd egy pohár aljába teszünk egy keveset a krémből, erre jöhet a gránátalma, a krém, az eper, a krém, az áfonya, a krém, végül minden gyümölcsből egy kevés és a dió :)

Jó étvágyat!!!


2016. február 3., szerda

Túrós-banános kókuszgolyó


Sokszor indítom a napot banános joghurttal vagy túróval, de azért néha meg lehet unni, így nézelődtem, hogy mit készíthetnék helyette. Így találtam a következő recepthez hasonlót. (Hozzáteszem a tegnapi csokis pöfeteg mögött messze kullog... az egy zseniális "desszert" ez egy jó reggeli. Remélem érzitek a különbséget :) )



Hozzávalók (kb. 8 golyóhoz):
  • 1 banán
  • 125 g túró
  • 2 e.k. zabpehely
  • 1 e.k. útifűmaghéj
  • 2 t.k. kakaó
  • 2 e.k. kókuszreszelék
  • pár csepp citromlé
  • édesítés ízlés szerint
+kókusz a hempergetéshez



Mindent összekeverünk, majd fél órát hűtőben pihentetjük. Ezután golyókat formázunk és meghempergetjük a kókuszreszelékben őket. Érdemes meggyet tenni a közepébe, ill. én most joghurttal ettem :)

Jó étvágyat!

2015. október 17., szombat

 Reggeli energiaszelet



Ma futom (remélhetőleg) az eddigi leghosszabb távomat, 28 km-t, ugyanis megpróbálom körbefutni a Velencei-tavat. Ehhez tegnap este sütöttem magamnak reggelit. A képet látva nem hiszem , hogy összefut a nyál a szátokban, bár most nem is az a lényeg, hogy a szánkban fusson a nyál, hanem, hogy mi fussunk ;)


Hozzávalók:
  • 30 g zab
  • 5 g útifű maghéj
  • 1-2 dl tej
  • 1 alma
  • 1 banán
  • fél marék mazsola
  • fél marék aszalt áfonya
  • 2-3 szem dió
  • esetleg édesítő, kakaó, kókuszreszelék


Először a zabot, az útifű maghéjat összekeverjük a tejjel és egy kicsit megmelegítjük a mikróban, hogy a tej felszívódjon. Ehhez hozzákeverjük a reszelt almát és banánt, a mazsolát, az aszalt áfonyát, a diót és az esetleges plusz összetevőket :)
Ezt egy tepsi aljára simítjuk és 200 °C-on készre sütjük. :)

És akkor:



2015. augusztus 12., szerda

Csokis, oreo kekszes sajttorta


Ezt a receptet már régen megígértem egy lánynak, így végre újra elkészítettem. A recept nem tőlem származik, sajnos ekkorát nem tudok alkotni, de kicsit változtattam rajta a saját ízlésemnek megfelelően :) Amikor először készítettem, akkor drága blogíró társamnak a születésnapjára készült, azt gondolom, hogy ízlett akkor minden nálam járó vendégnek :)


Hozzávalók:18 cm-s tortaformához:
  • 21-23 dkg zabkeksz 
  • 10 dkg olvadt vaj
  • 50 dkg krémsajt
  • 10 dkg porrá őrölt xilit, bár ekkora bűnnél, már annyira mindegy, hogy cukor vagy xilit
  • 1,5 dkg étkezési keményítő
  • 1 doboz (17,5 dkg) tejföl
  • 2 tojás
  • 1-2 k.k. vanília aroma
  • 1 citrom reszelt héja
  • 1,5 doboz Oreo keksz
  • 100 g tejcsokoládé (én fele-fele arányban fehér és tejcsokit használtam)
  • kevés tej
Az olvadt vajat összegyúrjuk a ledarált, vagy apróra tört zabkeksszel. Egy 18 cm-es tortaformát kibélelünk sütőpapírral és belenyomkodjuk a kekszes masszát majd 10 percre betesszük sülni a 170 °C-os sütőbe. Közben összekeverjük a cukrot, a krémsajtot, az étkezési keményítőt, a tejfölt, majd hozzáadjuk a két tojást is. Ezután belereszeljük a citromot, ízesítjük vanília aromával, beletörünk 1 doboz oreo kekszet és fél tábla csokoládét. 
Ha a 10 perc letelt, a kekszes alapot kivesszük a sütőből és ráöntjük a sajtos krémet, majd 150-160°C-on addig sütjük amíg már a közepe sem folyik nekem ez egy kicsit több, mint egy óra volt. Én a sütőbe vízálló edénybe tettem vizet a sütés idejére, mert állítólag emiatt nem reped meg a sajttorta teteje.
Ha kész kevés tejben megolvasztjuk a másik fele csokoládét és a tortára öntjük, valamint a maradék kekszet is összetörjük és díszítjük vele a tortát.

Néhány órára hűtőbe tesszük, hogy az ízek összeérjenek :)

Jó étvágyat! :)

2015. július 21., kedd

Barackos, túrós, zabos pohárkrém





Ebben a melegben az egyik legjobb vacsora lehet ez a zabos csoda. :) Hazaértem munkából és valami hideg édes finomságot szerettem volna enni... Blogíráshoz épp megfelelő.


Hozzávalók 1 pohárhoz:

  • 1-2 e.k. zabpehely
  • 1 t.k. útifű maghéj
  • 1-2 dl víz vagy tej
  • pár csepp citrom leve
  • kevés édesítő
  • kevés vanília aroma
  • 125 g túró
  • 2 db őszi- vagy kajszibarack

A zabpelyhet összekeverjük az útifű maghéjjal, hozzáadjuk a vizet, és kb. fél percig mikroba tesszük. Ezután ízesítjük édesítővel, cukorral, citrommal és vanília aromával. Hozzáadjuk a túrót, és másfél barackot belekockázunk. Az egészet összeturmixoljuk botmixerrel, majd a tetejére kockázzuk a maradék barackot. Kis időre hűtőbe tesszük és már ehetjük is.
 Jó étvágyat!

2015. július 11., szombat

Egészséges (?) meggyes, kakaós muffin



Nyaralni indultak a KalaMalák, hát kellett nekik némi étel, és mivel tudták, hogy Horvátországban rengeteg fagyit fognak enni, így egy kicsit egészségesebb muffinban gondolkodtak. Így készült ez a muffin. Ami szerintünk nagyon finom lett, de kép sajnos nem készült róla. :)


Hozzávalók:

  • 10 dkg nyírfacukor
  • 1-2 e.k  folyékony édesítő 
  • 15 dkg zabpehely ledarálva 
  • 4 dkg kókuszolaj 
  • 10 dkg liszt 
  • 2 tojás 
  • 50 dkg meggy 
  • 1 vaníliás cukor 
  • kevés vanília aroma 
  • 2-3 e.k. kakaó 
  • kb. 2 dl tej
A hozzávalókat összekeverjük és kb. 35 percig sütjük. A közepe kicsit ragacsos marad, de higgyétek el megsült addigra ;) A meggytől marad ilyen :)

Jó étvágyat!
És egy nyaralós kép, mert visszamennénk :)


2015. április 28., kedd

Zabpalacsinta túróval és eperrel


Az esetek nagy százalékában szeretek egészségesen étkezni. Kerülöm a lisztet és a cukrot. Persze ez csak akkor lehetséges, amikor csak magamnak főzök. Így történt ez szombaton is, amikor délelőtt életemben először elmentem a Jancsárkertbe (ez egy termelői piac) és csodaszép epret vásároltam :)

Zabpalacsinta hozzávalói (képen látható mennyiség készült belőle):
  • 100 g zabpehely
  • 1 e.k. kókusz
  • 1 tojás
  • 1,5-2 dl tej
  • ízlés szerint édesítőszer
  • 1-1,5 dl szénsavas ásványvíz
  • kb. 0,5 e.k. kókuszolaj 
Először ledaráltam a zabpelyhet és a kókuszt. Ehhez hozzáadtam a tojást a tejes és az édesítőt. Robotgéppel jól elkevertem, majd hozzáöntöttem az ásványvizet.
Palacsintasütőbe egy kevés kókuszolajat olvasztottam, majd kisütöttem a palacsintákat. (Egy palacsinta két evőkanál tésztából készült, mely kb. 10-12 cm átmérőjű lett.)

Túró hozzávalói:

  • 25 dkg túró
  • 1 kis pohár natúr joghurt
  • ízlés szerint édesítő, vanília aroma és citrom reszelt héja
Összerakás: :)
Az első palacsintára túrót kentem, az ezt követőre epret vágtam apróra, majd ezt folytattam, amíg el nem fogyott a palacsinta. Tetejére túrót és epret is tettem :)

Jó étvágyat!





2015. április 21., kedd

Citromos kókuszos desszert




Tulajdonképpen minden ott kezdődött, hogy gyakran járunk a kolléganőimmel vacsorázni (na jó, mi uzsinak hívjuk) a Vapianoba.
Az egyik "uzsit" megkoronáztuk egy ott kapható kókuszos lime-os desszerttel, ami nagyon ízlett, úgyhogy már hazafelé a kocsiban arról merengtem, hogyan is lehetne reprodukálni. Rögvest be is ugrottam a boltba megvenni a szükséges dolgokat, de végigjárva a várost feszt nem találtam lime-ot sehol. Persze sárkánygyümölcsöt, meg mangót tudtam volna venni, az egzotikus lime-ot sehol.
Szóval lejátszottam magamban gyorsan egy lime és citrom részvételű kő-papír-ollót, amiben a citrom nyert, úgyhogy nem jártam tovább a boltokat, citromra cseréltem a bestiát.
Nekem szerencsére vannak nagyon klassz desszertgyűrűim, úgyhogy én azok segítségével készítettem, de nagyon jól mutat(hat) valami szép pohárban is. A szuflés tálkát nem merem ajánlani, mert nem tudom, hogy abból szépen ki jön-e. Ha valaki kipróbálta, és sikerült, szóljon!

Hozzávalók: (4 darabhoz)


  • 110 g zabkeksz (én zabfalatot használtam)
  • 65-70 g vaj
  • 250 g mascarpone
  • 240 g görög joghurt
  • 1 citrom leve és reszelt héja
  • 4 ek nyírfacukor
  • 100 g kókuszreszelék

A keksztalpak elkészítésével kezdjük: a kekszet morzsásra daráljuk. Ez nálam azt jelentette, hogy egy zacsiba halmoztam a kekszeket, amit aztán dühösen az asztal széléhez csapkodtam. Azért annyira ne lendüljünk bele, a zacskó könnyen kilyukad.
A morzsához hozzákeverjük a szobahőmérsékletű, vagy picit megolvasztott vajat. Érdemes először csak kevesebbel kikeverni a kekszet, mert az elején úgy tűnik, mintha nagyon nem akarná felvenni a vajat, aztán hirtelen összeáll, és nem szabad túl sok vajat használni, mert akkor megkeményedik a kekszréteg.
Ha elértük a kívánt állagot,a desszertgyűrűk aljába szépen belenyomkodjuk, és hűtőbe tesszük őket.
Elkészítjük a krémet: a mascarponet kikeverjük a joghurttal szép csomómentesre. Ízesítjük a citrom héjával és levével -a levével is vigyázzunk, nehogy túl híg legyen a krém. Inkább folyamatosan kóstoljuk, és utólag savanyítsuk. 
Hozzákeverjük a cukrot és a kókuszreszeléket is, és készen is vagyunk. Persze használhatunk a nyírfacukor helyett sima cukrot is, és fokozhatjuk a mennyiséget is, én nem akartam túl édesre készíteni.
Kivesszük a hűtőből a formákat, és a keksztalpak tetejére halmozzuk a krémet. Szépen elsimítjuk, és LEGALÁBB másfél órára hűtőben pihentetjük. Azért klassz ez a süti, mert a mascarpone szépen megfogja a krémet, és nem kell zselatint használni, amúgy sem kedvelem a rezgő krémes zselatinízű sütiket.

Ha letelt, óvatosan lebányásszuk a formákat a sütiről, és tádáám lehet is fogyasztani. Azért tehetünk a tetejére egy citromkarikát, úgy elég hivatalos lesz.

Próbáljátok ki lime-mal is, úgyis nagyon izgi!

Jó étvágyat!