A következő címkéjű bejegyzések mutatása: cupcake. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: cupcake. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. február 6., szombat

Fehércsoki krémes, gránátalmás csokis cupcake


Nincs mese... A fehércsoki jó és a gránátalma is... Na de együtt...

Szilveszterkor már sütöttem valami egészen hasonlót. Akkor megbeszéltük a többiekkel, hogy ezt reprodukálni kell fehércsoki krémmel. Én most más muffin alappal is próbálkoztam. Azt hiszem, ezzel sem okoztam csalódást. És a kép... Kalafantyulás :)



Hozzávalók:

Muffin: 
  • 100 g vaj (olvasztott) 
  • 220 g cukor (nyírfa) 
  • 1 cs. vaníliás cukor 
  • 2 db tojás 
  • 150 g tejföl 
  • 5 ek tej 
  • 240 g liszt 
  • 1 cs. csokipuding 
  • 1 cs. sütőpor 
  • 100 g tej-, ét-, vagy fehércsoki (apróra vágott vagy csokicsepp) 
  • 1-2 e.k. nutella 
  • 1 e.k. holland kakaó 

Krém:

  • 4 dl 30%-os habtejszín
  • 200 g fehércsoki
  • 1 cs. habfixáló

  • 1-2 gránátalma

A muffin hozzávalóit összekeverjük és 180°C-on kb. 25 percig sütjük.


A krémhez kevés tejszínen megolvasztjuk a fehércsokit, majd hagyjuk kihűlni. Mikor kihűlt a többi tejszínt kemény habbá verjük, majd belekeverjük a habfixálót ill. a csokit is.

Habzsákkal a kihűlt muffinokra nyomjuk a krémet és megszórjuk gránátalmával.

Jó étvágyat :)

2016. január 16., szombat

Gluténmentes csokis cupcake



Az az igazság, hogy nem terveztem, hogy gluténmenteset fogok sütni. Egyszerűen csak szerettem volna egy jó csokis cupcake-et. Viszont egy új csomag liszt után kutatva elkezdtem feltúrni a szekrényt, és a kezembe akadt egy bontatlan csomag rizsliszt. Szerintem még anyukám zsákmányolta valamikor, nem is tudtam hogy van. Viszont gondoltam akkor kipróbálom milyen, és kerestem egy jónak tűnő rizslisztes receptet. Nekem tetszik az eredmény, bár én még megbolondítottam a tésztát egy kis meggyel is.

Hozzávalók 12 db-hoz:

  • 26 dkg rizsliszt
  • 14 dkg cukor (én fele-fele arányban használtam barna és fehér cukrot)
  • 2 db tojás
  • 0,8 dl étolaj
  • 2 dl tej
  • 1 cs sütőpor
  • 1 cs vaníliás cukor
ez eddig az alap vaníliás recept, így süthető! Én még tettem hozzá:

  • kb. 2 ek kakaópor
  • kb. 4 ek magozott meggy
A hozzávalókat összekeverjük. Tetszik ez a recept, mert még kézi mixert sem kell hozzá használni, és az egész összekeverhető egy tálban, szóval mosogatni sem kell annyit. Tehát csak egy kanállal összekeverjük a hozzávalókat, tulajdonképpen még a sorrend is mindegy. Mondjuk azért tanácsos először a száraz hozzávalókat összekeverni, aztán jöhet a tojás, tej és az olaj.

Muffinformába töltjük (nekem pont teli lett a 12 db-os), és 180 fokon 15-18 percig sütjük.

A krémhez kikeverünk egy doboz (25 dkg) mascarponét 2 ek nutellával, és 1 ek kakaóporral. Habzsákba töltjük, és kidíszítjük a már kihűlt muffinok tetejét.


Jó étvágyat!

2016. január 2., szombat

Gluténmentes csokikrémes, gránátalmás csokis muffin


Igen, már megint gluténmentes. Azt hiszem jó szomszéd vagyok.
Az egész alapja egy régi pesti kolleginám. Ő készítette a kicsit hasonló sütit úgy, hogy gránátalmát szórt a tetejére, és rá kellett akkor jönnöm, hogy ez egy nagyon jó ötlet. Az amúgy tömény sütivel képes csodákat tenni. Úgyhogy igen, ez olyan mint a fokhagymás tejföl... Ha valami sós dolgot egy kicsit elrontasz, akkor feldobod egy kis fokhagymás tejföllel. Ezzel ugyanez a helyzet, csak én nem rontottam el semmit. :)




Hozzávalók:
Tésztához:
  • 10 dkg vaj
  • 12,5 dkg cukor
  • 1 cs. vaníliás cukor 
  • 2 tojás 
  • 16 dkg rizsliszt (természetesen lehet sima) 
  • 1 cs. vaníliás pudingpor 
  • 1 cs. sütőpor 
  • 1 dl tej 
  • kb. 1 marék aszalt áfonya 
  • 10-15 dkg csoki apró kockákra vágva 
  • 1 e.k. kakaó 
Krém:
  • 3-4 dl magas zsírtartalmú tejszín
  • 20 dkg csoki (én most egy tábla étcsokit és egy tábla epres milkát választottam, de legközelebb fehércsokival készíteném)
  • kb. 3 dkg vaj
  • 1 cs. habfixáló
Tejére:
  • gránátalma (ha valaki tudja, hogy a legjobb pucolni, legyen szíves ossza meg velem) :)

A tészta hozzávalóit egyszerűen csak összekeverjük és 180°C-on kb. 20-25 perc alatt készre sütjük.
A krémhez 1 dl tejszínen és a vajon megolvasztjuk a csokikat. Megvárjuk, hogy ez kihűljön, majd a maradék tejszínt kemény habbá verjük, belekeverjük a habfixálót, majd belekeverjük az olvasztott csokit is. (Ha valami gond lenne, és a hab nem elég kemény, akkor kicsit lehet csalni, és lehet főzés nélküli vaníliás pudingot keverni hozzá a biztos sikerért).
A krémet a kihűlt muffinokra "kenjük" és megszórjuk gránátalmával.

Jó étvágyat!