A következő címkéjű bejegyzések mutatása: muffin. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: muffin. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. június 18., szombat

Mogyoróvajas csokis muffin


Az történt, hogy múltkor kaptam egy szép nagy üveg mogyoróvajat. Egy ideje szemezek vele, de végre eljött a pillanat, hogy fel is használjam. A recept egyszerű, önmagában a csokis muffin receptje is nagyon finom süti lesz.



Hozzávalók 16 db-hoz:

A töltelékhez:
  • 10 dkg mogyoróvaj
  • 5 dkg puha vaj
  • vanília aroma
  • 10 dkg porcukor
Csokis muffinhoz:
  • 15 dkg liszt
  • 4 dkg keserű kakaópor
  • fél csomag sütőpor
  • 2 tojás
  • 10 dkg cukor
  • 15 dkg puha vaj
  • 3 ek baracklekvár
  • 5 dkg apróra vágott étcsoki
A töltelék hozzávalóit habosra keverjük, és berakjuk a hűtőbe.
A muffinhoz a lisztet, a kakaóport és a sütőport elkeverjük. Egy másik tálban a cukrot habosra keverjük a tojásokkal, majd a vajjal is. Hozzáöntjük a lisztes keveréket és a baracklekvárt, és jól elkeverjük. Végül beleborítjuk a csokidarabokat is.
A muffinsütő mélyedéseibe kevés tésztát teszünk, erre jöhet egy nagy teáskanálnyi mogyoróvajas töltelék, és a tetejét beborítjuk a csokis tésztával.

180 fokon 25 percig sütjük. Miután kivettük a sütőből, min. 10 percig hagyjuk állni, mert a töltelék nagyon folyós lesz a sütőben.

2016. február 6., szombat

Fehércsoki krémes, gránátalmás csokis cupcake


Nincs mese... A fehércsoki jó és a gránátalma is... Na de együtt...

Szilveszterkor már sütöttem valami egészen hasonlót. Akkor megbeszéltük a többiekkel, hogy ezt reprodukálni kell fehércsoki krémmel. Én most más muffin alappal is próbálkoztam. Azt hiszem, ezzel sem okoztam csalódást. És a kép... Kalafantyulás :)



Hozzávalók:

Muffin: 
  • 100 g vaj (olvasztott) 
  • 220 g cukor (nyírfa) 
  • 1 cs. vaníliás cukor 
  • 2 db tojás 
  • 150 g tejföl 
  • 5 ek tej 
  • 240 g liszt 
  • 1 cs. csokipuding 
  • 1 cs. sütőpor 
  • 100 g tej-, ét-, vagy fehércsoki (apróra vágott vagy csokicsepp) 
  • 1-2 e.k. nutella 
  • 1 e.k. holland kakaó 

Krém:

  • 4 dl 30%-os habtejszín
  • 200 g fehércsoki
  • 1 cs. habfixáló

  • 1-2 gránátalma

A muffin hozzávalóit összekeverjük és 180°C-on kb. 25 percig sütjük.


A krémhez kevés tejszínen megolvasztjuk a fehércsokit, majd hagyjuk kihűlni. Mikor kihűlt a többi tejszínt kemény habbá verjük, majd belekeverjük a habfixálót ill. a csokit is.

Habzsákkal a kihűlt muffinokra nyomjuk a krémet és megszórjuk gránátalmával.

Jó étvágyat :)

2016. január 16., szombat

Gluténmentes csokis cupcake



Az az igazság, hogy nem terveztem, hogy gluténmenteset fogok sütni. Egyszerűen csak szerettem volna egy jó csokis cupcake-et. Viszont egy új csomag liszt után kutatva elkezdtem feltúrni a szekrényt, és a kezembe akadt egy bontatlan csomag rizsliszt. Szerintem még anyukám zsákmányolta valamikor, nem is tudtam hogy van. Viszont gondoltam akkor kipróbálom milyen, és kerestem egy jónak tűnő rizslisztes receptet. Nekem tetszik az eredmény, bár én még megbolondítottam a tésztát egy kis meggyel is.

Hozzávalók 12 db-hoz:

  • 26 dkg rizsliszt
  • 14 dkg cukor (én fele-fele arányban használtam barna és fehér cukrot)
  • 2 db tojás
  • 0,8 dl étolaj
  • 2 dl tej
  • 1 cs sütőpor
  • 1 cs vaníliás cukor
ez eddig az alap vaníliás recept, így süthető! Én még tettem hozzá:

  • kb. 2 ek kakaópor
  • kb. 4 ek magozott meggy
A hozzávalókat összekeverjük. Tetszik ez a recept, mert még kézi mixert sem kell hozzá használni, és az egész összekeverhető egy tálban, szóval mosogatni sem kell annyit. Tehát csak egy kanállal összekeverjük a hozzávalókat, tulajdonképpen még a sorrend is mindegy. Mondjuk azért tanácsos először a száraz hozzávalókat összekeverni, aztán jöhet a tojás, tej és az olaj.

Muffinformába töltjük (nekem pont teli lett a 12 db-os), és 180 fokon 15-18 percig sütjük.

A krémhez kikeverünk egy doboz (25 dkg) mascarponét 2 ek nutellával, és 1 ek kakaóporral. Habzsákba töltjük, és kidíszítjük a már kihűlt muffinok tetejét.


Jó étvágyat!

2016. január 2., szombat

Gluténmentes csokikrémes, gránátalmás csokis muffin


Igen, már megint gluténmentes. Azt hiszem jó szomszéd vagyok.
Az egész alapja egy régi pesti kolleginám. Ő készítette a kicsit hasonló sütit úgy, hogy gránátalmát szórt a tetejére, és rá kellett akkor jönnöm, hogy ez egy nagyon jó ötlet. Az amúgy tömény sütivel képes csodákat tenni. Úgyhogy igen, ez olyan mint a fokhagymás tejföl... Ha valami sós dolgot egy kicsit elrontasz, akkor feldobod egy kis fokhagymás tejföllel. Ezzel ugyanez a helyzet, csak én nem rontottam el semmit. :)




Hozzávalók:
Tésztához:
  • 10 dkg vaj
  • 12,5 dkg cukor
  • 1 cs. vaníliás cukor 
  • 2 tojás 
  • 16 dkg rizsliszt (természetesen lehet sima) 
  • 1 cs. vaníliás pudingpor 
  • 1 cs. sütőpor 
  • 1 dl tej 
  • kb. 1 marék aszalt áfonya 
  • 10-15 dkg csoki apró kockákra vágva 
  • 1 e.k. kakaó 
Krém:
  • 3-4 dl magas zsírtartalmú tejszín
  • 20 dkg csoki (én most egy tábla étcsokit és egy tábla epres milkát választottam, de legközelebb fehércsokival készíteném)
  • kb. 3 dkg vaj
  • 1 cs. habfixáló
Tejére:
  • gránátalma (ha valaki tudja, hogy a legjobb pucolni, legyen szíves ossza meg velem) :)

A tészta hozzávalóit egyszerűen csak összekeverjük és 180°C-on kb. 20-25 perc alatt készre sütjük.
A krémhez 1 dl tejszínen és a vajon megolvasztjuk a csokikat. Megvárjuk, hogy ez kihűljön, majd a maradék tejszínt kemény habbá verjük, belekeverjük a habfixálót, majd belekeverjük az olvasztott csokit is. (Ha valami gond lenne, és a hab nem elég kemény, akkor kicsit lehet csalni, és lehet főzés nélküli vaníliás pudingot keverni hozzá a biztos sikerért).
A krémet a kihűlt muffinokra "kenjük" és megszórjuk gránátalmával.

Jó étvágyat!

2015. július 28., kedd

Kajszibarackos, csokis muffin


Vasárnap meglátogattam egy nagyon jó barátnőmet, és mivel neki most kétszer annyit kell ennie, mint amúgy (:D), úgy döntöttem, hogy bár nincs sok időm, de gyorsan sütök neki egy muffint. (Bár tudom, hogy azt a bizonyos somlóit kellett volna. De ami késik, nem múlik) :)

És ahogy a képen látjátok, az biztosan nem mondható el, hogy ez még a kutyának sem kellett.



Hozzávalók:
  • 25 dkg liszt
  • 1 csomag sütőpor
  • 12 dkg cukor
  • 1 csomag vaníliás cukor
  • 2 db tojás
  • 90 ml olaj
  • 1-2 dl tej
  • 1 e.k. tejföl
  • 8 db édes keksz (zabkekszet használtam)
  • 2 db nagyobb kajszibarack
  • 10 dkg étcsokoládé
  • 12 k.k. Nutella
A kockára vágott barackot összekeverjük az kicsire tördelt keksszel, illetve a felkockázott csokival, majd félretesszük.
A többi hozzávalót a Nutella kivételével összekeverjük, majd hozzáadjuk a barackos keveréket és a muffinformákba kanalazzuk.
Mindegyik tetejére 1 k.k. Nutellát teszünk és villával belekeverjük egy kicsit a tésztába, hogy márványos legyen.
180°C-on kb. 25-30 percet sütjük.

Jó étvágyat!

2015. július 11., szombat

Egészséges (?) meggyes, kakaós muffin



Nyaralni indultak a KalaMalák, hát kellett nekik némi étel, és mivel tudták, hogy Horvátországban rengeteg fagyit fognak enni, így egy kicsit egészségesebb muffinban gondolkodtak. Így készült ez a muffin. Ami szerintünk nagyon finom lett, de kép sajnos nem készült róla. :)


Hozzávalók:

  • 10 dkg nyírfacukor
  • 1-2 e.k  folyékony édesítő 
  • 15 dkg zabpehely ledarálva 
  • 4 dkg kókuszolaj 
  • 10 dkg liszt 
  • 2 tojás 
  • 50 dkg meggy 
  • 1 vaníliás cukor 
  • kevés vanília aroma 
  • 2-3 e.k. kakaó 
  • kb. 2 dl tej
A hozzávalókat összekeverjük és kb. 35 percig sütjük. A közepe kicsit ragacsos marad, de higgyétek el megsült addigra ;) A meggytől marad ilyen :)

Jó étvágyat!
És egy nyaralós kép, mert visszamennénk :)


2015. június 25., csütörtök

Oreo kekszes muffin :)



Mostmár az tény, hogy mániámmá vált az oreo keksz :) Eljöttek hozzám a szüleim, és gyorsan össze szerettem volna dobni valamit, ami Apumnak is megfelelő. :) Hozzá kell tenni, hogy nem egyszerű az ő kedvében járni :)

Hozzávalók:

  • 1 db tojás
  • 18 dkg cukor
  • 12,5 dkg liszt
  • 1 sütőpor
  • 10 dkg vaj
  • 2-3 e. k. natúr joghurt
  • 2 e. k. holland kakaópor
  • 1 cs. vaníliás cukor
  • 1 tábla étcsokoládé
  • 1-2 dl tej a tésztába és 5 dl tej a pudinghoz
  • 1 cs. vaníliás puding
  • 1 e. k. nutella
  • pudinghoz édesítés ízlés szerint
  • 18 db oreo keksz
A pudingpor, a nutella, a 5 dl tej és az oreo kekszek kivételével minden összekeverünk egy tálban. 
A pudingport pedig elkészítjük a tasakon leírtak szerint, bár én nem cukorral, hanem édesítővel édesítettem. Ha kész hozzákeverjük a nutellát.

Ezután a muffinformák aljába teszünk egy kanál tésztát, erre jöhet egy oreo keksz, erre tettem egy kanál pudingot majd a tetejére tettem még a muffintésztából, és végül "díszítésként" tettem rá még egy fél oreo kekszet. Mindezt kb. 180 °C-on 30-35 percig sütöttem :)