A következő címkéjű bejegyzések mutatása: eper. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: eper. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. február 13., szombat

Túrós gyümölcsös "reggeli"



Lassan jön a tavasz, lassan jön az eperszezon... Nem tudom elmondani, hogy mennyire szeretem azt az időszakot :)

Pénteken találtam bevásárlás közben már IGAZI eper illatú epret. Nem voltam rest venni, és bár nem erre a célra szerettem volna felhasználni, de így alakult :)



Hozzávalók:
  • 1 banán
  • 125 g túró
  • 1,5 e.k. apró szemű zabpehely
  • 5-6 szem eper
  • 1 marék áfonya
  • fél gránátalma
  • 3 szem dió
  • édesítő, cukor vagy méz ízlés szerint
  • tetszés szerint útifűmaghéj
A banánt, a túrót, a zabot és az útifűmaghéjat botmixerrel összekeverjük, és édesítjük ízlés szerint.
Majd egy pohár aljába teszünk egy keveset a krémből, erre jöhet a gránátalma, a krém, az eper, a krém, az áfonya, a krém, végül minden gyümölcsből egy kevés és a dió :)

Jó étvágyat!!!


2015. június 17., szerda

Epres túrótorta



Egy hete egy ehhez hasonló mondatot mondtak nekem: "kellene rendelni egy túrótortát". Nos... Hát ez sértés :) Így túrótorta sütésen kellett azon nyomban gondolkodnom. Felhívtam kedves "blogtársam", hogy esetleg neki van-e valami jó receptje. Nem volt. Így nekem kellett kreálnom egyet :) 

A piskóta egy másik barátnőm specialitása :P A krém pedig már az enyém.

Bár az eper lassan eltűnik a zöldségesekből, de mindenki megnyugodhat, őszibarackkal sem lehet rossz.

Hozzávalók:
Piskóta:
  • 4 tojás
  • 4 ek. cukor
  • egy kevés citromlé
  • fél kk. sütőpor
  • 1 vaníliás cukor
  • 4 ek. liszt


A tojásokat szétválasztjuk. Sárgájába négy evőkanál cukrot keverünk, egy kis citromlét adunk hozzá, valamint fél kávéskanál sütőport és egy vaníliás cukrot. Habosra keverjük. Bekapcsoljuk a sütőt.(180 °C)
A fehérjét kemény habbá verjük. Aztán a sárgájás masszához adunk négy evőkanál lisztet. Ehhez adjuk a habot. Óvatosan összekutyuljuk, majd megsütjük egy 20 cm-es sütőformában. (A sütő ajtaját nem nyitogatjuk, mert akkor összeesik a piskótánk.)

Krém:
  • 1 csomag vaníliás pudingpor
  • 4 dl tej
  • édesítő, cukor ízlés szerint
  • 1 kk. vanília aroma
  • fél kg túró
  • 1-2 ek. natúr joghurt
  • 1 citrom reszelt héja és néhány csepp a levéből
  • 2 dl habtejszín
  • kb. 30-40 dkg eper
  • 1 csomag habfixáló
Először megfőzzük a vaníliás pudingot a csomagolásra írtak szerint. Majd megvárjuk amíg teljesen kihűl. Közben összekeverjük a túrót a citrommal, a vanília aromával, a joghurttal, valamennyire édesítjük. Ha a puding kihűlt, akkor robotgéppel azt is a túróhoz keverjük. Ezután habbár verjük a tejszínt, beletesszük a habfixálót végül belekeverjük a túrós pudingos krémet.
Az eper kétharmadát apróra kockázzuk és ezt is belekeverjük a krémbe.

Ezután a piskótát félbe vágjuk. Az első piskótára rákenjük a krém csaknem felét, majd rátesszük a másik piskótalapot, majd jöhet a krém másik fele, mellyel a torta oldalát is bevonjuk. A torta tetejét a maradék eperrel díszítjük, valamint én még csokit szeleteltem rá vékonyan.

Jó étvágyat!

2015. június 10., szerda

Epres, túrós, habos :)



Itt a nyár, itt az eperszezon, nem is lehetne jobbat készíteni a hamis eperturmixnál, melyet egy kis habbal fel is lehet dobni :) Nem túl édes, bár cukrozni mindig lehet :P

Hozzávalók (2 főre):

Epres turmixhoz:
  • 25 dkg eper
  • 25 dkg zsírszegény túró
  • 2-3 dl tej
  • 12,5 dkg natúr joghurt (nem kötelező)
  • édesítő, nyírfacukor, cukor ízlés szerint
  • vanília vagy vaníliaaroma ízlés szerint
  • néhány csepp citrom facsart leve
Tojásfehérje hab:
  • 2 db tojás fehérjéje
  • ízlés szerint édesítés
A turmix elkészítéséhez nem kell mást tennünk, mint az összes hozzávalót egy tálban vagy botmixerrel vagy turmixgéppel összekeverjük.
A fehérjehabhoz a fehérjéből kemény habot verünk, ízlés szerint édesítjük, majd a mikró alaposan elmosott tányérjára kanalazzuk és max. fokozaton max. 1 percig, de min. fél percig "melegítjük". És kész is :)

Tetejére epret kockázhatunk :)

2015. április 28., kedd

Zabpalacsinta túróval és eperrel


Az esetek nagy százalékában szeretek egészségesen étkezni. Kerülöm a lisztet és a cukrot. Persze ez csak akkor lehetséges, amikor csak magamnak főzök. Így történt ez szombaton is, amikor délelőtt életemben először elmentem a Jancsárkertbe (ez egy termelői piac) és csodaszép epret vásároltam :)

Zabpalacsinta hozzávalói (képen látható mennyiség készült belőle):
  • 100 g zabpehely
  • 1 e.k. kókusz
  • 1 tojás
  • 1,5-2 dl tej
  • ízlés szerint édesítőszer
  • 1-1,5 dl szénsavas ásványvíz
  • kb. 0,5 e.k. kókuszolaj 
Először ledaráltam a zabpelyhet és a kókuszt. Ehhez hozzáadtam a tojást a tejes és az édesítőt. Robotgéppel jól elkevertem, majd hozzáöntöttem az ásványvizet.
Palacsintasütőbe egy kevés kókuszolajat olvasztottam, majd kisütöttem a palacsintákat. (Egy palacsinta két evőkanál tésztából készült, mely kb. 10-12 cm átmérőjű lett.)

Túró hozzávalói:

  • 25 dkg túró
  • 1 kis pohár natúr joghurt
  • ízlés szerint édesítő, vanília aroma és citrom reszelt héja
Összerakás: :)
Az első palacsintára túrót kentem, az ezt követőre epret vágtam apróra, majd ezt folytattam, amíg el nem fogyott a palacsinta. Tetejére túrót és epret is tettem :)

Jó étvágyat!