A következő címkéjű bejegyzések mutatása: reggeli. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: reggeli. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. június 17., péntek

Banánturmixos csokis müzli



Egy édesszájú férfi ébred mellettem reggelente, akinek nagyon szívesen készítem el ezt a tartalmas, és NEM cukormentes reggelit. Ez az ő délig tartó lendülete.




Hozzávalók (egy személyre):

  • 1 db banán
  • kb. 2 dl tej
  • 2 t.k. cukor
  • csokis müzli


A banánt, a tejet és a cukrot összeturmixoljuk, majd beletesszük a müzlit, és kész is.
Egyszerű, de finom.

Jó étvágyat! :)


2016. február 3., szerda

Túrós-banános kókuszgolyó


Sokszor indítom a napot banános joghurttal vagy túróval, de azért néha meg lehet unni, így nézelődtem, hogy mit készíthetnék helyette. Így találtam a következő recepthez hasonlót. (Hozzáteszem a tegnapi csokis pöfeteg mögött messze kullog... az egy zseniális "desszert" ez egy jó reggeli. Remélem érzitek a különbséget :) )



Hozzávalók (kb. 8 golyóhoz):
  • 1 banán
  • 125 g túró
  • 2 e.k. zabpehely
  • 1 e.k. útifűmaghéj
  • 2 t.k. kakaó
  • 2 e.k. kókuszreszelék
  • pár csepp citromlé
  • édesítés ízlés szerint
+kókusz a hempergetéshez



Mindent összekeverünk, majd fél órát hűtőben pihentetjük. Ezután golyókat formázunk és meghempergetjük a kókuszreszelékben őket. Érdemes meggyet tenni a közepébe, ill. én most joghurttal ettem :)

Jó étvágyat!

2015. december 13., vasárnap

Gluténmentes mákpalacsinta


Péntek este beszélgettem a barátaimmal a mákos gubáról, és azóta mákot szeretnék enni, így a mai vacsim mákpalacsinta lett. Én citromos- vaníliás túrót kevertem hozzá, Ti egyétek inkább vaníliás pudinggal, reszelt almával vagy meggyel :) 


Hozzávalók:
  • 50 g darált mák
  • 20 g kókuszreszelék
  • 1 tojás
  • kb. 1 dl tej
  • édesítő
  • 1 t.k. vaníliás puding
A hozzávalókat összekevertem és kevés kókuszolajon megsütöttem (négy kb. 10 cm átmérőjű palacsinta lett belőle).

Jó étvágyat! :)

2015. október 17., szombat

 Reggeli energiaszelet



Ma futom (remélhetőleg) az eddigi leghosszabb távomat, 28 km-t, ugyanis megpróbálom körbefutni a Velencei-tavat. Ehhez tegnap este sütöttem magamnak reggelit. A képet látva nem hiszem , hogy összefut a nyál a szátokban, bár most nem is az a lényeg, hogy a szánkban fusson a nyál, hanem, hogy mi fussunk ;)


Hozzávalók:
  • 30 g zab
  • 5 g útifű maghéj
  • 1-2 dl tej
  • 1 alma
  • 1 banán
  • fél marék mazsola
  • fél marék aszalt áfonya
  • 2-3 szem dió
  • esetleg édesítő, kakaó, kókuszreszelék


Először a zabot, az útifű maghéjat összekeverjük a tejjel és egy kicsit megmelegítjük a mikróban, hogy a tej felszívódjon. Ehhez hozzákeverjük a reszelt almát és banánt, a mazsolát, az aszalt áfonyát, a diót és az esetleges plusz összetevőket :)
Ezt egy tepsi aljára simítjuk és 200 °C-on készre sütjük. :)

És akkor:



2015. július 21., kedd

Padlizsánkrém



Ha egy kicsit komolyabb vacsit ennétek, mint az ezt megelőző posztban lévő túrós pohárkrém, akkor tudom javasolni a padlizsánkrémet. Nálunk imádja a család. Csak vigyázat, nagyon sok fehér kenyeret vonz maga mellé pirítós formájában!

Hozzávalók:
  • 4 db padlizsán
  • 4 gerezd fokhagyma
  • 1 db vöröshagyma
  • kb. fél bögre majonéz, a legjobb a saját készítésű
  • só, bors
A padlizsánt megmossuk és 220°C-os sütőben megsütjük (kb. 45 perc, de tűvel figyeljük, hogy mikor puhul meg. Közben a vöröshagymát apróra kockázzuk, a fokhagymát megpucoljuk, ha a majonézt mi készítjük el, akkor megcsináljuk azt is.

Ha a padlizsán megsült, akkor megpucoljuk és botmixerrel összekeverjük a többi hozzávalóval együtt (a fokhagymát lereszelve adjuk hozzá). 
Készítünk mellé pirítóst, ehetünk hozzá paradicsomot, paprikát, felvágottat, de szerintem csak pirítóssal, vagy önmagában a legjobb.

Jó étvágyat!


2015. május 17., vasárnap

Gofri újragondolva - reggeli, tízórai, uzsonna, vacsora



Nálam reggelizett ma egy barátom. Nem sokszor fordul elő, hogy valaki meghívatja magát hozzám, hát ez egy kivételes alkalom volt. De ha már így alakult, akkor gondoltam egy péksütinél jobban megerőltetem magam :) 
Így készült ez a gofri, most egészségesebb kiadásban :)


Hozzávalók:
  • e.k. kókuszolaj (vagy 100 g vaj)
  • 125 g túró
  • édesítő, xilit ízlés szerint (vagy 40 g cukor)
  • fél citrom reszelt héja
  • 150 g zabpehely ledarálva (vagy 150 g liszt)
  • 2,5 dl tej
  • 4 tojás

A hozzávalókat a tojásfehérje kivételével összekeverjük. A vajat vagy kókuszolajat célszerű előtte megolvasztani. Majd a tojásfehérjét kemény habbá verjük, és óvatosan belekeverjük a tésztába. És már süthetjük is.

Ehetünk hozzá vaníliás pudingot, nutellát, olvasztott csokit, lekvárt, de akár joghurtot is.

És a reggeli zenéje, egy azt hittük ezer éves dal volt:
https://www.youtube.com/watch?v=ZTidn2dBYbY



2015. május 14., csütörtök


Reggeliebédvacsora...BRUSCHETTA!





Mi sem egyszerűbb, mint elkészíteni egy finom bruschettát. Ízes, hamar megvan, és még mutatós is. Sokféleképpen kóstoltam és láttam már, krémesebben, fűszeresebben, ízesebben, extrán... Egyébként a boltokban is kapható üveges formában, múltkor megkóstoltam, nekem az is ízlett, bár hozzáteszem semmi köze nem volt az eredeti ételhez.
Én most autentikusan készítettem el. És hogy mire utal a címe? Hogy szerintem bármikor lehet enni.Jó reggelire, ebédre, vacsorára, előételnek, nasinak... és még sorolhatnám.

Hozzávalók:

  • Bagett, vagy bármilyen kenyérféle, amiből el szeretnénk készíteni
  • 3-4 db érett, FINOM paradicsom
  • 1 kis üveg fekete olívabogyó
  • 1 gerezd fokhagyma
  • Ízes, magában is finom olívaolaj
  • Ruccola a tálaláshoz

Egy főnek szánjuk mondjuk a képen is látható 3 darabot. 
A paradicsomot kisebb kockákra vágjuk, pici olívaolajjal és sóval átforgatjuk.
Az olívakrémhez a bogyókat fokhagymanyomón átnyomjuk, ezt is kevés olajjal és sóval gazdagítjuk, csak annyival, hogy összeálljon. A fokhagymanyomó miatt nagyon megdicsérem magam, mert igazán utálom az aprítógépet elmosni, és ez a megoldás jónak bizonyult.
A bagettet felkarikázzuk, és megpirítjuk. Egyet megkenünk az olívás krémmel, egyre ráhalmozzuk a paradicsom kockákat, a harmadiknak az alját megdörzsöljük fokhagymával. Szépen egymás mellé sorakoztatjuk őket, és végül nyakon öntjük egy jó lódításnyi finom olívaolajjal. Ruccolával tálaljuk.

Mi most nagyon finom házi sörrel fogyasztottuk, de egy jó pohár borral sem rossz. Vagy akármivel. Vagy bármivel.


Egyébként az olaszok nemes egyszerűséggel így hozzák ki a rendelt bruschettát -ezért írtam hogy bármilyen kenyérféléből lehet készíteni:



Jó étvágyat!

2015. április 30., csütörtök

A tökéletes reggeli vagy vacsora - Sütőben sült tojás


Valami gyorsat, de kicsit különlegesebbet akartam készíteni, mert nem akartam a vendégemnek egy egyszerű tojásrántottát tálalni. Így lett ez a csoda.

Hozzávalók:
  • 4 db tojás
  • 100 g angolszalonna
  • 4 szelet a Lidl-ben kapható rántani való sajt (persze szerintem akármelyik trappista is megállta volna a helyét)
  • minimális tej
  • 1 szál újhagyma
  • só, bors, oregánó, bazsalikom

Egy kb. 10 cm * 10 cm-es sütőforma alját kibéleltem angolszalonnával. Erre tettem a szeletelt sajtokat, megszórtam az apróra vágott újhagymával. Közben felverem a tojásokat, hozzáöntök egy nagyon kevés tejet és fűszerezem. Ezt ráöntöm a hagymára, végül a maradék angolszalonnát a tetejére teszem. 200°C fokos sütőben először fedő alatt, majd fedő nélkül sütve megpirítom.

Jó étvágyat! ;)