A következő címkéjű bejegyzések mutatása: barack. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: barack. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. február 17., szerda

Egyszerű sült túrótorta gyümölcsökkel


Az interneten kotorászva találtam meg ezt a receptet. Azonnal megtetszett, mert nagyon szeretem a tészta nélküli, sült túrós süteményeket, és a leírás alapján sem tűnt túl macerásnak. Az eredeti recept szerint erdei gyümikkel van megszórva, viszont láss csodás, nem volt kapható a boltban. Úgyhogy ezt a részét átvariáltam, és őszibarackkal, mangóval, és aszalt vörösáfonyával szórtam meg. Tuti lett :)


Hozzávalók:

  • 25 dkg túró
  • 45 dkg tejföl
  • 15 dkg cukor
  • 3 db tojás
  • 1 citrom reszelt héja
  • 4 ek liszt
  • gyümölcs ízlés szerint
A túrót, a tejfölt és a cukrot összekeverjük, és gépi mixerrel jól összedolgozzuk. Egy elég híg masszát fogunk kapni. Nekem maradtak benne túródarabok is. Ekkor hozzáütjük a tojásokat, a lisztet, és a reszelt citromhéjat. Ezt már csak kézzel, de alaposan elkeverjük. Egy kivajazott tepsibe öntjük (még mindig elég híg), és a tetejét megszórjuk a gyümölcsökkel. 180 fokon 40-45 percig sütjük. Én már langyosan megkóstoltam, de állítólag az a legjobb, ha egy éjszakát pihen. De ki tud annyit várni?


2015. július 28., kedd

Kajszibarackos, csokis muffin


Vasárnap meglátogattam egy nagyon jó barátnőmet, és mivel neki most kétszer annyit kell ennie, mint amúgy (:D), úgy döntöttem, hogy bár nincs sok időm, de gyorsan sütök neki egy muffint. (Bár tudom, hogy azt a bizonyos somlóit kellett volna. De ami késik, nem múlik) :)

És ahogy a képen látjátok, az biztosan nem mondható el, hogy ez még a kutyának sem kellett.



Hozzávalók:
  • 25 dkg liszt
  • 1 csomag sütőpor
  • 12 dkg cukor
  • 1 csomag vaníliás cukor
  • 2 db tojás
  • 90 ml olaj
  • 1-2 dl tej
  • 1 e.k. tejföl
  • 8 db édes keksz (zabkekszet használtam)
  • 2 db nagyobb kajszibarack
  • 10 dkg étcsokoládé
  • 12 k.k. Nutella
A kockára vágott barackot összekeverjük az kicsire tördelt keksszel, illetve a felkockázott csokival, majd félretesszük.
A többi hozzávalót a Nutella kivételével összekeverjük, majd hozzáadjuk a barackos keveréket és a muffinformákba kanalazzuk.
Mindegyik tetejére 1 k.k. Nutellát teszünk és villával belekeverjük egy kicsit a tésztába, hogy márványos legyen.
180°C-on kb. 25-30 percet sütjük.

Jó étvágyat!

2015. július 21., kedd

Barackos, túrós, zabos pohárkrém





Ebben a melegben az egyik legjobb vacsora lehet ez a zabos csoda. :) Hazaértem munkából és valami hideg édes finomságot szerettem volna enni... Blogíráshoz épp megfelelő.


Hozzávalók 1 pohárhoz:

  • 1-2 e.k. zabpehely
  • 1 t.k. útifű maghéj
  • 1-2 dl víz vagy tej
  • pár csepp citrom leve
  • kevés édesítő
  • kevés vanília aroma
  • 125 g túró
  • 2 db őszi- vagy kajszibarack

A zabpelyhet összekeverjük az útifű maghéjjal, hozzáadjuk a vizet, és kb. fél percig mikroba tesszük. Ezután ízesítjük édesítővel, cukorral, citrommal és vanília aromával. Hozzáadjuk a túrót, és másfél barackot belekockázunk. Az egészet összeturmixoljuk botmixerrel, majd a tetejére kockázzuk a maradék barackot. Kis időre hűtőbe tesszük és már ehetjük is.
 Jó étvágyat!

2015. július 15., szerda

Gesztenyés, pudingos, barackos

Régen nem rajongtam sem a sütés nélküli édességekért, sem a gesztenyés dolgokért. Aztán ez elmúlt. :)

A süteményem receptéjek alapja egy bizonyos gesztenyés álom, amin egy kicsit változtattam, mert babapiskóta helyett én háztartási kekszet használtam, illetve feldobtam egy kis őszibarackkal, ami utólag belegondolva egy nagyon jó ötlet volt...

Hozzávalók:
Gesztenyés alap:
  • 40 dkg gesztenyemassza
  • 10 dkg darált háztartási keksz
  • 1 e.k. rum
  • tej
  • 5 dkg vaj
Pudingos rész:
  • 9 dl tej
  • 3 csomag vaníliás pudingpor
  • nyírfacukor, édesítő vagy cukor
  • 1 cs. vaníliás cukor
  • 20 dkg margarin
Továbbá:
  • 4 dl habtejszín
  • porcukor
  • 1 cs. habfixáló
  • háztartási keksz
  • 2-3 db őszibarack
  • 5 dkg étcsokoládé
Először elkészítjük a pudingot, melyhez feltesszük a tej nagy részét (kb. 2 dl-be külön elkeverjük a pudingokat). Amikor a tej már forr, akkor hozzáadjuk ezt a 2 dl vaníliapudingos tejet, majd sűrűre főzzük állandó kevergetés mellett. (Vigyázz, gyorsan sűrűsödik :) )
A margarint összekeverjük a vaníliás cukorral ill. némi édesítést teszünk még hozzá. Tehetünk bele annyi cukrot, mint amennyit a vaníliás pudingpor receptjei javasolnak, de nekem az túl édes már. :)
Ha a puding kihűlt, akkor összekeverjük robotgéppel a margarinnal.

Miközben a puding hűl az alaphoz elkezdjük összegyúrni a gesztenyét, rumot, darált kekszet és a vajat, amikor ez nagyjából sikerült, akkor adunk hozzá annyi tejet, hogy teljesen össze tudjuk gyúrni. Ha ez kész, akkor egy 26 cm-es tortaforma aljába nyomkodjuk (én tettem alá alufóliát, hogy ne ragadjon le a massza).

Az alapra kenjük a puding felét, erre teszünk egy sor háztartási kekszet, melyre cikkekre vágott őszibarack kerül, majd rákenjük a maradék pudingot.

Felverünk 4 dl habtejszínt, majd ízlés szerint édesítjük porcukorral és belekeverjük a habfixálót is. Ezt a pudingra kenjük, végül reszelünk rá étcsokoládét.

Jó étvágyat :)

2015. május 12., kedd

Könnyű és finom barackos



Tesóm nagy mágusa a gyors, "összepakolós" sütiknek. Én valahogy nem mindig merem ezeket kipróbálni, mert felmerül bennem a túl szép, hogy igaz legyen...
Ő viszont valahogy mindig rábukkan az ilyen gyors, és tényleg nagyon finom receptekre.
Ennek a sütinek eszméletlen jó puha a tésztája, és a barackos-pudingos feltéttől krémes is lesz, plusz ahogy néhány barackdarab belesüllyed a tésztába és így sül meg...Ahj, de jó, nyami.


Hozzávalók:
  • 2 bögre liszt
  • 1 bögre cukor
  • 1 bögre tej
  • 3/4 bögre olaj
  • 2 tojás
  • 1 cs sütőpor
  • 1 cs vaníliás pudingpor+az elkészítéséhez 5 dl tej
  • friss vagy konzerv őszibarack

A vaníliás pudingot a szokásos módon megfőzzük. A lisztet és a cukort egy tálban összevegyítjük. A tejet meglangyosítjuk, és a lisztes cukros keverékhez öntjük. Ehhez hozzácsapjuk még az olajat, a tojásokat, és a sütőport. Csomómentes masszává keverjük, és kivajazott-kilisztezett tepsibe simítjuk.
A massza tetejére rádobáljuk a barack darabokat -akár szeletekre, akár darabokra vágva- majd a kihűlt pudingból kanállal tetszés szerint "foltokat" rakunk a tésztába. 180 fokon 30 perc alatt készre sütjük.
Mi most a már felvágott kockákat plusz barackdarabokkal és csokival díszítettük.

Jó étvágyat!