A következő címkéjű bejegyzések mutatása: desszert. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: desszert. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. december 23., péntek

Zserbó


Apukám hetek óta ábrándozott már egy finom diós zserbóról, melynek megsütéséhez lehetőséget is adott, hiszen gondosan törte hozzá a diókat. Ezért úgy döntöttem múlthéten, hogy megsütöm neki, mivel Ő is megtesz és megtenne értem mindent, ami Tőle telik.


Hozzávalók:

  • 50 dkg liszt (plusz amennyit a nyújtáskor felvesz)
  • 25 dkg Ráma
  • 1 csomag sütőpor
  • 2 dkg élesztő
  • 1 dl tej
  • 10 dkg porcukor
  • 2 tojás
  • 1-2 e.k. tejföl
  • 35 dkg darált dió
  • 20 dkg cukor
  • 1 citrom reszelt héja
  • 1 üveg sárgabarack lekvár
  • 10 dkg étcsokoládé
A tésztához a langyos tejben felfuttatjuk az élesztőt egy teáskanál cukorral. Közben a liszttel összekeverjük a sütőport és összedolgozzuk a vajjal. Ha az élesztő felfutott hozzáadjuk a lisztes keverékhez. Ehhez gyúrjuk még a cukrot a tojásokat és a tejfölt is, majd ha a tésztát összedolgoztuk, akkor kb. egy órát lefedve kelesztjük. Közben a diót keverjük össze a cukorral és a citrom reszelt héjával.
Ha az egy óra eltelt osszuk három egyenlő részre a tésztát. Az első nyújtott lapra kenjünk bőségesen lekvárt és szójuk meg a cukros dió felével, erre jöhet a következő lap, lekvár, cukros dió, még egy lap. Szurkáljuk meg a tetejét villával, majd 200°C fokon 20-25 percig süssük.

Ha elkészült és kicsit kihűlt, készítsük el rá a csokimázat, melyhez kevés tejben és egy teáskanál vajban olvasszuk fel az étcsokit, valamint én tettem hozzá egy evőkanál Nutellát is (én most egy keveset fehér csokis mázzal készítettem). Öntsük a mázat a sütire, és már kész is. Csak meg kell várni, hogy megdermedjen és már fogyaszthatjuk is :)

Jó étvágyat! :)

2016. november 19., szombat

Rusztikus, karácsonyra hangolódó almás pite



Már régóta ki akartam próbálni az új piteformámat, és még alma is sok volt itthon, adta magát az almás pite elkészítése. Egy újságban láttam ezt a verziót, és karácsonyi beütése is lesz a tetején lévő csillagoktól. És ami még nagyon tetszett: az almát nem reszelni kell, hanem kis kockákra vágni.

Hozzávalók:
  • 30 dkg liszt
  • 10 dkg porcukor
  • 1 kk őrölt fahéj
  • 15 dkg vaj
  • 1 tojássárgája + 1 tojás a lekenéshez
  • 1 citrom reszelt héja
Töltelékhez:
  • 1 kg alma megpucolva, kis kockára vágva
  • 1 citrom leve
  • 1 tk őrölt fahéj
  • 3 ek cukor
  • 1 marék mazsola (elhagyható)
  • 1 marék dió apróra vágva
A tészta elkészítéséhez a lisztet összekeverjük a porcukorral és a fahéjjal, majd elmorzsoljuk benne a kockára vágott hideg vajat. Ekkor jöhet hozzá a tojássárgája és a citromhéj. Addig gyúrjuk, amíg össze nem áll, és fél órára hűtőbe tesszük pihenni.
Elkészítjük a tölteléket: a kockára vágott almát összekeverjük a citrommal, fahéjjal, mazsolával és cukorral.
A tésztát elosztjuk kétharmad-egyharmad arányban, és a nagyobb darabot úgy nyújtjuk ki, hogy beleférjen a formánkba, és még az oldalát is betakarja. Előre szólok, ez komoly feladat lesz, nem egy könnyen nyújtható tészta. Szóval óvatosan beletesszük a formába, erre rászórjuk a diót, majd rákanalazzuk a tölteléket. (vigyázzunk, a töltelék közben levet enged, ezt ne zúdítsuk rá a tésztára.)
A másik tésztadarabot is kinyújtjuk, kiszaggatjuk belőle a csillagokat, és beborítjuk vele az almás tölteléket.
Megkenjük egy egész tojással, és 180 fokon 30-35 percig sütjük.
Várjuk meg hogy teljesen kihűljön, mert ha melegen szeleteljük, akkor szétesik benne a töltelék.

Jó étvágyat!

2016. november 10., csütörtök

Fügés muffin



Valamilyen csoda folytán még mindig terem a fügefánk. Ennek nagyon örülünk, mert november közepén még születhetnek ilyen finomságok, mint ez az egészen egyszerű, de mégis mutatós fügés muffin. Plusz teljesen glutén- és cukormentesen is elkészíthető. Mi így próbáltuk ki, szóval teljesen kivitelezhető!

Hozzávalók (12 db):

  • 15 dkg vaj
  • 2 tojás
  • egy vaníliarúd kikapart magja
  • 15 dkg liszt (mi zabpehelylisztből csináltuk, és szerintem bármilyen más maglisztből is ki lehet próbálni)
  • 10 dkg barnacukor (vagy por alapú eritrit)
  • fél cs sütőpor
  • 7 db füge
  • 1 narancs reszelt héja
A tetejére:
  • 10 dkg mascarpone vagy natúr krémsajt
  • 1 cs vaníliáscukor
  • füge
A szobahőmérsékletű, puha vajat kézi habverővel kikeverjük a tojással és a vaníliamagokkal, Egy másik tálban összevegyítjük a lisztet a cukorral és a sütőporral, és a narancs héját is belereszeljük. A fügéket apró darabokra vágjuk, és végül összekeverjük a tojásos vajas keveréket, a lisztes keveréket és a fügét. Elosztjuk a muffin formákba, és 180 fokon 30 percig sütjük. Amikor elkészült, lehet kicsit puhának tűnik, de ahogy hűl, így lesz tökéletes, A mascarponét kikeverjük a cukorral, és egy kiskanálnyit a muffin tetejére teszünk, amire egy negyed fügét ültetünk, és ízlés szerint lelocsoljuk egy kis mézzel.

Jó étvágyat!

2016. október 10., hétfő

Creme brulée

Ki ne szeretné ezt a krémes, lágy, vaníliás finomságot? Külön öröm, hogy a tetején meg kell törni a finom karamellizált cukorréteget, hogy lejussunk az isteni krémhez. Sokan azt gondolják, hogy ez egy bonyolult recept, de egyáltalán nem az, sőt, valójában az a legnehezebb benne, hogy a sütési időt kivárjuk.

Hozzávalók 4 személyre:
  • 250 ml habtejszín
  • 100 ml tej
  • 50 g cukor
  • fél rúd vanília
  • 3 tojássárgája
  • fél tojásfehérje
A tejszínt, a tejet, és 25 g cukrot egy kis lábasban felforralunk a vaníliarúddal, és annak kikapart magjaival. Ha felforrt, kicsit félrehúzzuk, hogy hűljön. Közben a tojássárgákat és a fehérjét a maradék 25 g cukorral kikeverjük (elég csak egy kézi habverővel összekutyulni), és ráöntjük a felforralt tejszínes-tejes egyveleget. Jól összekeverjük, és ezt a meglehetősen híg állagú "krémet" elosztjuk 4 szuflé tálkában. A tálakat magas falú tepsibe tesszük, és félig felengedjük vízzel. 120 fokon legalább 120 percig sütjük. Amikor jól kihűltek, kb. 1 ek cukrot teszünk a tetejükre, és zsebsárkánnyal rápirítjuk.


2016. október 4., kedd

Sütőtökös-csokis cookie


Ősz=sütőtök. Nálam legalábbis. Minden formájában imádom, de most kivételesen nem burkoltuk be az összes sütőtököt csak úgy magában, ráadásul már kinéztem ezt a receptet, szóval a kellő mennyiséget megmentettem magamnak. Ahhoz képest, hogy milyen egyszerű, nekünk nagyon ízlett, és a fűszerekkel is ki-ki kedve szerint variálhat.
A sütőtök és a csoki párosítása pedig nagyon király!
Mivel ez egy angol recept, természetesen a mértékegység bögre. Én egy sima kb. 2 dl-es bögrét használtam, és nagyon jó lett.

Hozzávalók:

  • fél bögre vaj (én 10 dkg-ot tettem bele)
  • fél bögre sütőtök
  • fél bögre cukor
  • 1 ek méz
  • 2 bögre finomliszt
  • 0.5 ek sütőpor
  • vanília őrlemény ízlés szerint
  • 1 kávéskanál fahéj
  • 2 db mozsárban összetört szegfűszeg
  • szerecsendió ízlés szerint
  • 1 csipet só
  • 1 bögre csokipasztilla (én tejcsokit használtam), akinek nincs pasztillája, daraboljon fel egy tábla csokit.

A szobahőmérsékletű vajat kikeverjük a sütőtök pürével, a cukorral, mézzel, és vaníliával.
A lisztet összevegyítjük a sütőporral és a fűszerekkel, majd összekeverjük a vajas krémmel.
Végül a csokit is belekeverjük, és legalább 3 órát hűtőben pihentetjük. Maradhat bent egész éjszakára is, 
Megpróbáljuk nagyjából 12 darabra osztani a tésztát, és először golyókat, a golyókból korongokat nyomunk egy sütőpapírral bélelt tepsire.
175 fokon 15-20 percig sütjük, és már fogyaszthatjuk is!

2016. október 2., vasárnap


Szilvás, meggyes, szedres pite




Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én a hűvösebb őszi, téli estéken szeretem igazán a pitéket, így nálam ilyenkor előkerülnek a fagyasztóból a nyári, otthoni gyümölcseink. Ezzel a pitével sem volt másként, melyben megtalálható a szilva, a meggy és a szeder is. Természetesen tökéletes lehet almával, körtével, vagy bármilyen gyümölccsel. :)


Hozzávalók:
  • 25 dkg liszt
  • 5 dkg nyírfacukor
  • 1/2 tk só
  • 20 dkg vaj
  • 1+1 tojás (a kenéshez)
  • 1 kg szilva vegyesen
  • 1/2 kg meggy,
  • 2-3 maroknyi szeder
  • 15 dkg nyírfacukor
  • 4 ek vaníliás puding
  • 1 tk fahéj


A lisztet a cukorral, sóval tálba tesszük és a hideg vajat is belekockázzuk, hozzáadjuk az egyik tojást és tésztát gyúrunk belőle. A tésztát megfelezzük (nem baj, ha az egyik gombóc egy kicsit nagyobb, és hűtőbe tesszük, amíg elkészítjük a tölteléket.

A gyümölcsöket összekeverjük a cukorral, a fahéjjal és a vaníliás pudinggal, esetleg apróra tört diót is tehetünk bele.

A hűtőből kivesszük a tésztát, a nagyobbik részét kinyújtjuk úgy, hogy a pitetálunkból kicsit kilógjon a széle, ebbe belekanalazzuk a tölteléket, majd a maradék tésztából rácsot készítünk a pite tetejére.

A sütőt 200 C°-ra előmelegítjük és 30 percig sütjük a pitét. 30 perc után visszavesszük a hőfokot 180 °C-ra, a pite széleit pedig letakarjuk alufóliával, hogy ne égjenek meg. További 40 percig sütjük. Ha kihűlt, már fogyaszthatjuk is.

Érdemes főzés nélküli vaníliás pudinggal vagy vanília fagyival tálalni.


Jó étvágyat :)

2016. október 1., szombat

Lisztmentes diós-csokis süti



Indulhat a dió szezon! Ez egy elég egyszerű, ráadásul lisztmentes süti. A tetején lévő kakaós krém pedig kiválóan alkalmas más torták/sütik bevonására. Amilyen egyszerű, annyira nagyon finom!

Hozzávalók:
  • 20 dkg darált dió
  • 1 cs sütőpor
  • 2 kk kakaópor
  • 8 db tojás
  • 14 dkg porcukor
  • 1 marék csokipasztilla (elhagyható)
Mázhoz:

  • 15 dkg VAJ
  • 1 ek tej
  • 15 dkg cukor
  • 3 ek kakaópor
A diót összekeverjük a sütőporral és a kakaóporral. A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgákat jól kikeverjük a porcukorral, a fehérjéből pedig kemény habot verünk. A porcukros-sárgás keveréket hozzáadjuk a dióhoz, ekkor mehet bele a csokipasztilla is, és jól összekeverjük. Végül beleforgatjuk a tojáshabot, és sütőpapírral bélelt közepes méretű tepsiben 175 fokon 40 percig sütjük.
Miután elkészült a "piskóta" nekiláthatunk a máznak. A vajat alacsony hőmérsékleten, lassan felolvasztjuk. Ekkor hozzáadjuk a tejet és a cukrot, és szép lassan addig melegítjük, amíg a cukor elolvad, és elkezd forrni. Félrehúzzuk, beleszitáljuk a kakaóport, és csomómentesre keverjük. Még melegen ráöntjük a kész sütire. Nem fog lefolyni, elég sűrű a krém, és szépen megdermed a tetején. Kb. 1 óra múlva óvatosan már lehet szeletelni.

2016. szeptember 19., hétfő

Apa szülinapi csokitortája


Szeretjük ezt a csokikrém receptet, mert egyszerű, de annál finomabb. Most Apa szülinapjára ünnepi köntösbe öltöztettem, és máris pofásabb lett, nekünk legalábbis tetszett.


Csakúgy, mint az áfonyakrémes tortánál (recept itt: http://kalafantyula.blogspot.hu/2016/08/afonyas-torta-eleg-reg-volt-mar-idom.html) itt is két darab kisebb átmérőjű piskótát sütöttem, ráadásul nagyon extra módon az egyik kakaós lett, a másik sima. Szóval ahogyan az áfonyás tortánál leírtam, teljesen egyszerű piskótát sütöttem, ez esetben 2x4 tojásosat.

Hozzávalók:
Piskóta:

  • 8 db tojás
  • 8 csapott ek cukor
  • 8 púpos ek liszt
  • kb. 2 ek cukrozatlan kakaópor
Krém:
  • 2 csomag vaníliás pudingpor
  • 5 dl tej
  • 5 ek vaníliás cukor
  • 30 dkg étcsoki
  • 15 dkg puha vaj
Krém elkészítése: 4 dl tejet 2 ek cukorral felhevítünk, közben a maradék 1 dl tejben simára keverjük a pudingport. Miközben a tej forr, gőz felett a csokit is megolvasztjuk. Ha a tej már majdnem forr, hozzákeverjük a pudingport, és sűrű krémmé főzzük. (igen, teljesen hagyományos módon pudingot főzünk, csak a 2 csomaghoz 1 csomagnyi tejet használunk, hogy jó sűrű legyen.)
Ha elkészült a puding, belekanalazzuk a maradék 3 ek cukrot, és belecsorgatjuk az olvasztott csokit is. Jól összekeverjük, és megvárjuk, míg teljesen kihűl. Én ez idő alatt szoktam a piskótákat megsütni.
Ha kihűlt a krém, beledobjuk a puha vajat, és robotgéppel felhabosítjuk a krémet. Hűtőben jól lehűtjük.
A piskótákat félbevágtam, és egy sima, és egy kakaós váltakozásban megtöltöttem a krémmel. A tetejére és az oldalára is kentem, majd körberaktam rolettivel, és a tetejét bonbonnal díszítettem. 

A krém alkalmas ízesítésre: van, hogy mogyorósan csinálom, de tejcsokival is finom, esetleg mandulával.


2016. szeptember 3., szombat

Diós guba karamellás almával, vaníliasodóval

Nem sokan kóstolták még a diós gubát, legalábbis akiknek eddig említettem. Mivel én annyira nem vagyok oda a mákért -bár ebben a formában a mákos gubát is hajlandó vagyok megenni-, általában diósat készítek.
A karamellás alma a mákosban és diósban is nagyon klassz, eléggé feldobja az ételt. Természetesen nem csak szuflétálkában, nagyobb tepsiben, egyben is el lehet készíteni.



 Hozzávalók:
  • 6 db szikkadt kifli
  • 20 dkg alma
  • 2 ek cukor
  • őrölt fahéj
  • 1 citrom reszelt héja
  • 3 dl tej
  • 3 ek porcukor
  • kb. 4 marék darált dió, nagyon kevés cukorral elkeverve
  • opcionálisan mazsola
  • a formák kikenéséhez vaj
  Az almákat négybevágjuk, kiszedjük a magházát és meghámozzuk. Vékony szeletekre felvágjuk.
A cukrot egy serpenyőben karamellizáljuk, majd rádobjuk az almaszeleteket, és összeforgatjuk a fahéjjal és citromhéjjal is.
A szuflétálkákat vajjal kikenjük -mérettől függően 6-ot, és az aljába szórunk egy kevés diót.
A tejet kicsit megmelegítjük, és elkeverjük benne a porcukrot. A felkarikázott kiflit belemártjuk a tejbe, majd kicsit ki is nyomkodjuk. Lerakunk a tálkákba egy réteg tejes kiflit, erre jöhet egy réteg dió, karamellás alma, kifli, dió, alma, és így folytatjuk a rétegezés, amíg betelik a tál.
160 fokon kb. 10 percet sütjük, majd tányérra borítjuk, és vaníliasodóval tálaljuk.

2016. szeptember 2., péntek

Gyors körtés süti

 Meglátni és megszeretni- nagyjából ez ennek a receptnek a története. A neten böngészve akadt meg rajta a szemem, és tudtam, hogy ezt ki kell próbálnom. Mutatós, és egyszerű. Ja, és még finom is!


Hozzávalók:

  • 1 cs. leveles tészta
  • 3-4 db körte 
  • valamilyen sűrűbb lekvár (én fügelekvárt használtam)
  • 1 db tojás 
A leveles tésztát kitekerjük a csomagolásból. A körtéket félbevágjuk, óvatosan kiszedjük a magházát, és a héjába keskeny csíkokat vágunk. Ez csak dísz, aki nem érez magában elég erőt ehhez a mozzanathoz, el is hagyhatja.
A fél körtét ráfektetjük a tésztára, és kb. 1 cm-es peremmel körte formát vágunk a körte köré. (ez így leírva elég vicces, dehát tényleg ezt kell csinálni.) és a tetején óvatosan leveleket is kivágunk. A levelekbe egy kanál nyelével óvatosan ereket nyomunk.
Megcsináljuk az összes körténél, majd a körték alá kenünk egy kis lekvárt, és a tésztát megkenjük egy felvert tojással.
Kb. 180 fokon 20-25 percig sütjük.

Hát nem egyszerű?!

2016. augusztus 20., szombat

Áfonyás torta


Elég rég volt már időm, hogy receptet töltsek fel, de most végre felteszem az egyik kedvencemet. Ez egy spontán készült torta, semmilyen alkalomhoz nem kapcsolható. Ja de, volt a hűtőben két doboz áfonya, igazából onnan indult minden. Igazából volt a fejünkben egy kép, hogyan kellene kinéznie a tortának, ez nagyjából szerencsére sikerült is. Sőt! Elég pofás lett szerintünk :) Igazi nyári torta, és nem is nagyon macerás. Ez egy 8 tojásos piskóta, de nekem elég kicsi tortaformám van, így én abból sütöttem két 4 tojásos piskótát, és egymásra raktam, így lett egy kisebb, de szép magas tortám.



Hozzávalók:

Piskótához:
  • 8 db közepes méretű tojás
  • 8 púpos ek liszt
  • 8 ek cukor
  • 4 ek cukrozatlan kakaópor
Krémhez:
  • 25 dkg áfonya
  • 1 citrom
  • 12 dkg porcukor
  • 2 ek víz
  • 20 dkg vaj
  • 10 dkg mascarpone
Tetejére:
  • áfonyalekvár
Először elkészítjük a krémet, hogy legyen ideje lehűlni. Kb. 20 dkg áfonyát (a maradék a tetejére kerül díszítésnek) felfőzünk 2 ek citromlével, 2 dkg porcukorral, és kb. 2 ek vízzel. Ha felforrt félretesszük.
A vajat habosra keverjük a maradék, 10 dkg porcukorral, hozzákeverjük a mascarponét is, majd kb. fél citrom levét. Jól kikeverjük, és végül belekeverjük az áfonyás felfőzött szószt is. Hűtőben jól lehűtjük.
Elkészítjük a piskótát: a tojások fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük. Ekkor jöhet bele a cukor, és folytatjuk a habverővel a munkát. Ha már elolvadt benne a cukor, óvatosan belekeverjük a tojások sárgáját is, végül kanalanként beleszitáljuk a lisztet, és végül a kakaóport. Kivajazott kilisztezett formában 175 fokon kb. 25 percig sütjük, de tűpróbával ellenőrizzük.
Végül összeállítjuk a tortát: a piskótaszeletek közé belekenjük a krémet, az oldalát is bekenjük, a maradék krémet habzsákba töltjük.
A torta tetejét jól megkenjük áfonyalekvárral, és a szélére a habzsákból kinyomjuk a krémet. Még díszítjük a maradék egész áfonyákkal, majd lehűtve fogyasztjuk.

Jó étvágyat!



2016. június 18., szombat

Mogyoróvajas csokis muffin


Az történt, hogy múltkor kaptam egy szép nagy üveg mogyoróvajat. Egy ideje szemezek vele, de végre eljött a pillanat, hogy fel is használjam. A recept egyszerű, önmagában a csokis muffin receptje is nagyon finom süti lesz.



Hozzávalók 16 db-hoz:

A töltelékhez:
  • 10 dkg mogyoróvaj
  • 5 dkg puha vaj
  • vanília aroma
  • 10 dkg porcukor
Csokis muffinhoz:
  • 15 dkg liszt
  • 4 dkg keserű kakaópor
  • fél csomag sütőpor
  • 2 tojás
  • 10 dkg cukor
  • 15 dkg puha vaj
  • 3 ek baracklekvár
  • 5 dkg apróra vágott étcsoki
A töltelék hozzávalóit habosra keverjük, és berakjuk a hűtőbe.
A muffinhoz a lisztet, a kakaóport és a sütőport elkeverjük. Egy másik tálban a cukrot habosra keverjük a tojásokkal, majd a vajjal is. Hozzáöntjük a lisztes keveréket és a baracklekvárt, és jól elkeverjük. Végül beleborítjuk a csokidarabokat is.
A muffinsütő mélyedéseibe kevés tésztát teszünk, erre jöhet egy nagy teáskanálnyi mogyoróvajas töltelék, és a tetejét beborítjuk a csokis tésztával.

180 fokon 25 percig sütjük. Miután kivettük a sütőből, min. 10 percig hagyjuk állni, mert a töltelék nagyon folyós lesz a sütőben.

2016. április 16., szombat

Oreo-s Kinder bueno süti :)


Igen, már megint előkerült az Oreo keksz. De nem tehetek róla, ha a mellettem lévő fiú is szereti és még a Nutellát is. Mondhatnám azt is, hogy egy kis Nutella-s Oreo-val könnyű Őt lenyűgözni, így próbálkozok is.

Tehát Neki köszönhetően jött az ötlet, hogy egy kicsit felturbózom a Kinder bueno sütit. Nekünk bevált :)





Hozzávalók: 

  • 6 db tojásfehérje
  • 6 evőkanál kristálycukor
  • 1 evőkanál étolaj
  • 2 evőkanál liszt
  • 2 evőkanál zsemlemorzsa
  • 1/ 2 csomag sütőpor
  • 15 dkg vágott dió és török mogyoró vegyesen
  • kb. 1/2 üveg Nutella
  • Oreo keksz
Krém: 
  • 1/ 2 liter tej
  • 6 db tojássárgája
  • 25 dkg cukor
  • 1 csomag vaníliás puding
  • 3 evőkanál liszt
  • 10 dkg Oreos Milka csokoládé
  • 25 dkg margarin


A tészta elkészítése:



A 6 db tojásfehérjét a cukorral felverjük. Hozzáadjuk az étolajat, a sütőporos lisztet és zsemlemorzsát. Tepsiben vagy tepsi hátulján ( kb. 32 * 24 cm ) sütőpapírra tesszük a masszát, megszórjuk a vágott dióval és a törökmogyoróval, majd 180 fokon kb. 15 perc alatt megsütjük. A meleg tésztát megkenjük mogyorókrémmel.


A krém elkészítése : a tojássárgáját, a pudingport, a lisztet a fél literből egy kevés tejjel simára keverjük. A többi tejet a cukorral felforraljuk, a tojássárgás masszához öntjük és folyamatos keverés mellett besűrítjük. A kapott krémet elfelezzük.

A krém egyik felébe belekeverjük a megolvasztott Oreo-s Milka csokoládét. Kihűtjük. A margarint két részre osztjuk és gépi habverővel belekeverjük a sárga és a csokis krémbe.

Összeállítás : A mogyorókrémmel megkent tésztára rákenjük a sárga krémet, ezt beborítjuk tejbe mártogatott Oreo keksszel, erre jön a csokis krém. Az eredeti Kinder bueno süti tetejére a 3 - 4 dl tejszínből vert kemény habot teszünk, de én ezt most kihagytam, de nyilván nem rontaná el :) Tetejét pörkölt török mogyoróval, csokival lehet díszíteni.

Jó étvágyat :)

2016. március 29., kedd

Gluténmentes répatorta fehércsokis krémmel


Barátnőm hetek óta emlegette a répatortát. Nem igazán értettem az okát, de nem szerettem volna rákérdezni, nehogy gyanút keltsek benne, hogy én ezt szeretném neki elkészíteni születésnapjára. Fehércsokis krémmel... Természetesen :)

És nem, a répatortának nincs répa íze. Többnyire almát és kókuszt éreznek rajta, pedig azt sem szoktam beletenni :)


Hozzávalók:



A tésztához

  • 23 dkg rizsliszt
  • 5 dkg kukoricakeményítő
  • 2 dkg útifűmaghéj
  • 3 db tojás
  • 30 dkg sárgarépa (reszelt)
  • 1.5 dl napraforgó olaj
  • 25 dkg porcukor
  • 1 csomag vaníliás cukor
  • fahéj ízlés szerint (vagy reszelt citromhéj)
  • 1 csomag sütőpor
Krémhez:
  • 20 dkg mascarpone
  • 2 dl habtejszín
  • 10 dkg fehércsoki
  • (ha a krém nem elég kemény tehettek bele egy kevés főzés nélküli vaníliás pudingport)

A tésztához habosra kevertem a cukrokat a tojások sárgájával és az olajjal. Hozzáadtam a reszelt répát, a lisztet, keményítőt, útifűmaghéjat és a sütőport. Tetszés szerint ízesíthetjük, én fahéjat tettem most bele. Végül felvertem a tojásfehérjéket és óvatosan hozzákevertem a tésztához. Tortaformát sütőpapírral kibéleltem és 180°C-on kb. 30 percig sütöttem (Tűpróba!)

A krémhez kevés tejszínen megolvasztottam a csokit, majd megvártam, hogy egy kicsit hűljön. Felvertem a habtejszínt, belekevertem a csokit és a mascarponét és mivel nem éreztem elég keménynek a krémet egy kis pudingport is kevertem bele.

Amikor a tészta megsült és ki is hűlt kettévágtam és megkentem a krém egyharmadával a tészta egyik felét, majd ráraktam a tészta másik felét és a maradék krémet a tetején és az oldalán eloszlattam. Én cukor dekorral díszítettem most.

Jó étvágyat :)

2016. március 3., csütörtök

"Mikrós", gluténmentes túrógombóc naranccsal és/vagy dióban hempergetve


Itt volt a szomszédoknál Bari és túrógombócot kívánt, így ez készült melegszendvics után vacsira. Kicsit szerettünk volna rajta újítani, így tettünk a közepébe narancsot, és dióban hempergettük. Szerintünk jó lett (Bari szerint a dió jó, a narancs nem), így eperrel, málnával, barackkal is ki fogjuk próbálni ezt az amúgy nagyon egyszerű és gyors mikróban készült gombócot.


Hozzávalók:
  • fél kg túró
  • 200 g kukoricadara
  • édesítő, xilit, porcukor ízlés szerint
  • csipet só
  • víz
  • 2 db narancs
  • 50 g gluténmentes zsemlemorzsa
  • 50 g darált dió
  • 1 nagy doboz tejföl (ehhez is kell édesítés)

A kukoricadarára engedünk annyi vizet, hogy ellepje. Ezt mikróba tesszük, és addig melegítjük, amíg a dara megdagad (5-8 perc), majd adunk hozzá egy csipet sót. (Ezt mi most kihagytuk, de nem éreztük hiányát.) Ha egy kicsit kihűl hozzákeverjük a túrót, valamint a választott édesítőt/porcukrot/nyírfacukrot ízlés szerint. A narancsot először félbe vágjuk, majd "kockákra". És minden gombóc közepébe teszünk egy kockát. Közben a zsemlemorzsát és a diót kevés vajon megpirítjuk és meghempergetjük benne a gombócokat. 
Cukros tejföllel tálaljuk.

Természetesen a narancs és a dió kihagyható.

Jó étvágyat! :)

2016. február 23., kedd

Szilvás gombóc édesburgonyából


Eljött az ideje, hogy ez a recept is felkerüljön a blogra. Sokat gondolkodtam róla, mert valljuk be, egészen más, mint a krumplis, fehér lisztes kiadás :)

De nekem ízlik, és aki eddig kóstolta, annak is. Szóval csak azt tudom javasolni, hogy készítsétek el Ti is, és döntsétek el milyen. Mindenesetre ne egy "mindennapi" szilvás gombócra számítsatok.


Hozzávalók:
  • 1 kg édesburgonya
  • 2 e.k. olaj
  • 20-30 dkg liszt (én vegyesen használtam teljes kiőrlésű liszteket, illetve egy részét apró szemű zabpehellyel helyettesítettem)
  • 2 e.k. útifűmaghéj
  • 1 tojás
  • 50-60 dkg szilva
  • 2 e.k. nyírfacukor
  • 1 t.k. faháj
  • darált mák
  • darált dió
  • natúr joghurt némi nyírfacukorral, pár csepp citrommal és vanília kivonattal
Először puhára főzzük az édesburgonyát, megpucoljuk és összetörjük. Hozzákeverjük az olajat, liszteket, útifűmaghéjat és a tojást. Ne lepődjünk meg, hogy kicsit ragadósabb tésztát kapunk, mint az általános nudli tészta készítésekor.
A félbe vágott, kimagozott szilvákba keverjük bele a cukrot és a fahéjat. 
Vegyünk a kezünkbe egy gombóchoz való tésztát és tegyünk a közepébe fél szilvát és formáljunk belőle gombócot. Forrásban lévő vízben pár percig főzzük, majd tetszés szerint hempergessük meg mákban vagy darált dióban.

Végül kevés joghurttal tálaljuk.

Jó étvágyat :)
  •  


2016. február 21., vasárnap

Madártej mandulás sündisznóval

 Már egy ideje ácsingózom egy jó madártejre. Ez amúgy is egy jó alaprecept, nem is nehéz. Ezt most még felturbóztam egy kis pirított mandulával, ami -hát mit mondjak- nem tett neki rosszat. Plusz aranyos is lesz, ha ilyen "süni" formában kerül a habszeletekre.

Hozzávalók:

  • 4 db tojás
  • 1 ek porcukor
  • 1200 ml tej
  • 100 g cukor
  • 1 ek liszt
  • 1 ek vanília kivonat 
  • 5-10 dkg hámozott mandulabél (én mandula"pálcikát" vettem)
 A tojásokat szétválasztjuk, és a fehérjét kemény habbá verjük. Ha már elég kemény, hozzáadjuk a porcukrot, és így verjük nagyon kemény, csillogó habbá. Közben tegyünk fel forrni 700 ml tejet. Ha a tej forr, beleszaggatjuk két evőkanál segítségével a habgaluskákat. Egyszerre csak 4-5 db-ot, mert meg is nőnek. Fedő alatt 1 percig főzzük, majd ügyesen átforgatjuk a galuskákat a másik oldalukra, és azt is egy percig főzzük. Ha készen vannak, szedőkanál segítségével tányérra szedjük, és letakarjuk. Addig folytatjuk ezt a procedúrát, amíg el nem fogy a tojásfehérje hab. 
A tojássárgákat a cukorral habosra keverjük, majd hozzáadjuk a lisztet is, és jól elkeverjük. Felöntjük a maradék tejjel, és a felforralt habgaluskás tejet is hozzáöntjük leszűrve. Sűrű, puding-állagúra főzzük. 
Ha elkészült, hagyjuk kihűlni, egy nagy üvegtálba szedjük, ráhalmozzuk a galuskákat, és hűtőben hűtjük.
Fogyasztás előtt megpirítjuk a mandulát, és a galuskákat sünivé varázsoljuk vele.

Jó étvágyat!

2016. február 17., szerda

Egyszerű sült túrótorta gyümölcsökkel


Az interneten kotorászva találtam meg ezt a receptet. Azonnal megtetszett, mert nagyon szeretem a tészta nélküli, sült túrós süteményeket, és a leírás alapján sem tűnt túl macerásnak. Az eredeti recept szerint erdei gyümikkel van megszórva, viszont láss csodás, nem volt kapható a boltban. Úgyhogy ezt a részét átvariáltam, és őszibarackkal, mangóval, és aszalt vörösáfonyával szórtam meg. Tuti lett :)


Hozzávalók:

  • 25 dkg túró
  • 45 dkg tejföl
  • 15 dkg cukor
  • 3 db tojás
  • 1 citrom reszelt héja
  • 4 ek liszt
  • gyümölcs ízlés szerint
A túrót, a tejfölt és a cukrot összekeverjük, és gépi mixerrel jól összedolgozzuk. Egy elég híg masszát fogunk kapni. Nekem maradtak benne túródarabok is. Ekkor hozzáütjük a tojásokat, a lisztet, és a reszelt citromhéjat. Ezt már csak kézzel, de alaposan elkeverjük. Egy kivajazott tepsibe öntjük (még mindig elég híg), és a tetejét megszórjuk a gyümölcsökkel. 180 fokon 40-45 percig sütjük. Én már langyosan megkóstoltam, de állítólag az a legjobb, ha egy éjszakát pihen. De ki tud annyit várni?


2016. február 7., vasárnap

A mi Gundel palacsintánk 



Anya Gundel palacsintáját nehéz felülmúlni, vagy nem is lehet. Nagyon sokáig nem tudtunk együtt főzni, mert csak a krumplipucolás és a zöldségek darabolását bízta rám. Valljuk be ez nem egy hálás feladat. De az elmúlt időszakban az otthon töltött hétvégék fénypontjai a közös főzések. És tegnap palacsintát csináltunk, és végre segíthettem, még a palacsintát is feldobhattam. :D



Hozzávalók:

Palacsinta (ha érzéssel még nem megy, akkor itt Horváth Ilona palacsinta receptje):

  • 20 dkg liszt
  • 2 tojás
  • 0,5 l tej
  • csipet só
  • 0,5 dl olaj
Diós töltelék:
  • 25 dkg darált dió
  • 12 dkg cukor
  • 2-2,5 dl tej
Csokiöntet:
  • kevés tej vagy tejszín
  • 10 dkg étcsoki
  • 2 e.k. nutella
  • 1-2 e.k. rum
A palacsinta hozzávalóit keverd össze és süsd meg :)

A diós töltelékhez forraljuk fel a tejet a cukorral, majd adjuk hozzá a darált diót (reszelhetünk bele citromhéjat), és kész is.

A csokiöntethez kevés tejen vagy tejszínen olvasszuk meg a csokit, adjuk hozzá a nutellát és a rumot.

A palacsintákat vékonyan kenjük meg a diós töltelékkel, hajtogassuk össze és "locsoljuk" meg a csokiöntettel.

És kész is :) Jó étvágyat :)

2016. február 6., szombat

Fehércsoki krémes, gránátalmás csokis cupcake


Nincs mese... A fehércsoki jó és a gránátalma is... Na de együtt...

Szilveszterkor már sütöttem valami egészen hasonlót. Akkor megbeszéltük a többiekkel, hogy ezt reprodukálni kell fehércsoki krémmel. Én most más muffin alappal is próbálkoztam. Azt hiszem, ezzel sem okoztam csalódást. És a kép... Kalafantyulás :)



Hozzávalók:

Muffin: 
  • 100 g vaj (olvasztott) 
  • 220 g cukor (nyírfa) 
  • 1 cs. vaníliás cukor 
  • 2 db tojás 
  • 150 g tejföl 
  • 5 ek tej 
  • 240 g liszt 
  • 1 cs. csokipuding 
  • 1 cs. sütőpor 
  • 100 g tej-, ét-, vagy fehércsoki (apróra vágott vagy csokicsepp) 
  • 1-2 e.k. nutella 
  • 1 e.k. holland kakaó 

Krém:

  • 4 dl 30%-os habtejszín
  • 200 g fehércsoki
  • 1 cs. habfixáló

  • 1-2 gránátalma

A muffin hozzávalóit összekeverjük és 180°C-on kb. 25 percig sütjük.


A krémhez kevés tejszínen megolvasztjuk a fehércsokit, majd hagyjuk kihűlni. Mikor kihűlt a többi tejszínt kemény habbá verjük, majd belekeverjük a habfixálót ill. a csokit is.

Habzsákkal a kihűlt muffinokra nyomjuk a krémet és megszórjuk gránátalmával.

Jó étvágyat :)