A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kakaó. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kakaó. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. október 1., szombat

Lisztmentes diós-csokis süti



Indulhat a dió szezon! Ez egy elég egyszerű, ráadásul lisztmentes süti. A tetején lévő kakaós krém pedig kiválóan alkalmas más torták/sütik bevonására. Amilyen egyszerű, annyira nagyon finom!

Hozzávalók:
  • 20 dkg darált dió
  • 1 cs sütőpor
  • 2 kk kakaópor
  • 8 db tojás
  • 14 dkg porcukor
  • 1 marék csokipasztilla (elhagyható)
Mázhoz:

  • 15 dkg VAJ
  • 1 ek tej
  • 15 dkg cukor
  • 3 ek kakaópor
A diót összekeverjük a sütőporral és a kakaóporral. A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgákat jól kikeverjük a porcukorral, a fehérjéből pedig kemény habot verünk. A porcukros-sárgás keveréket hozzáadjuk a dióhoz, ekkor mehet bele a csokipasztilla is, és jól összekeverjük. Végül beleforgatjuk a tojáshabot, és sütőpapírral bélelt közepes méretű tepsiben 175 fokon 40 percig sütjük.
Miután elkészült a "piskóta" nekiláthatunk a máznak. A vajat alacsony hőmérsékleten, lassan felolvasztjuk. Ekkor hozzáadjuk a tejet és a cukrot, és szép lassan addig melegítjük, amíg a cukor elolvad, és elkezd forrni. Félrehúzzuk, beleszitáljuk a kakaóport, és csomómentesre keverjük. Még melegen ráöntjük a kész sütire. Nem fog lefolyni, elég sűrű a krém, és szépen megdermed a tetején. Kb. 1 óra múlva óvatosan már lehet szeletelni.

2016. szeptember 19., hétfő

Apa szülinapi csokitortája


Szeretjük ezt a csokikrém receptet, mert egyszerű, de annál finomabb. Most Apa szülinapjára ünnepi köntösbe öltöztettem, és máris pofásabb lett, nekünk legalábbis tetszett.


Csakúgy, mint az áfonyakrémes tortánál (recept itt: http://kalafantyula.blogspot.hu/2016/08/afonyas-torta-eleg-reg-volt-mar-idom.html) itt is két darab kisebb átmérőjű piskótát sütöttem, ráadásul nagyon extra módon az egyik kakaós lett, a másik sima. Szóval ahogyan az áfonyás tortánál leírtam, teljesen egyszerű piskótát sütöttem, ez esetben 2x4 tojásosat.

Hozzávalók:
Piskóta:

  • 8 db tojás
  • 8 csapott ek cukor
  • 8 púpos ek liszt
  • kb. 2 ek cukrozatlan kakaópor
Krém:
  • 2 csomag vaníliás pudingpor
  • 5 dl tej
  • 5 ek vaníliás cukor
  • 30 dkg étcsoki
  • 15 dkg puha vaj
Krém elkészítése: 4 dl tejet 2 ek cukorral felhevítünk, közben a maradék 1 dl tejben simára keverjük a pudingport. Miközben a tej forr, gőz felett a csokit is megolvasztjuk. Ha a tej már majdnem forr, hozzákeverjük a pudingport, és sűrű krémmé főzzük. (igen, teljesen hagyományos módon pudingot főzünk, csak a 2 csomaghoz 1 csomagnyi tejet használunk, hogy jó sűrű legyen.)
Ha elkészült a puding, belekanalazzuk a maradék 3 ek cukrot, és belecsorgatjuk az olvasztott csokit is. Jól összekeverjük, és megvárjuk, míg teljesen kihűl. Én ez idő alatt szoktam a piskótákat megsütni.
Ha kihűlt a krém, beledobjuk a puha vajat, és robotgéppel felhabosítjuk a krémet. Hűtőben jól lehűtjük.
A piskótákat félbevágtam, és egy sima, és egy kakaós váltakozásban megtöltöttem a krémmel. A tetejére és az oldalára is kentem, majd körberaktam rolettivel, és a tetejét bonbonnal díszítettem. 

A krém alkalmas ízesítésre: van, hogy mogyorósan csinálom, de tejcsokival is finom, esetleg mandulával.


2016. február 2., kedd

Nagyon csokis pöfeteg (akár gluténmentesen)


Ezt a fajta csokis pöfeteget a kolleginám csinálta névnapjára. Egyszerűen isteni, így nem voltam rest elkérni a receptet :) Egy leheletnyit változtattam, mert én még tettem bele első alkalommal fél tábla fehér csokit, második alkalommal fél tábla étcsokit ill. 1 e.k. nutellát. Ha engem kérdeztek aszalt áfonyával is meg kellene próbálni.


Hozzávalók 20-24 db-hoz: (szerintünk dupla adaggal kezdjetek, mert megeszik a szomszédok)

  • 15 dkg (rizs)liszt
  • 6 dkg kakaópor
  • fél csomag sütőpor
  • 20 dkg kristálycukor
  • 1/4 teáskanál gyömbérpor
  • 1 teáskanál vanília aroma
  • csipet só
  • 6 dkg vaj
  • 2 db tojás
+ fél tábla csokoládé (fehér, tej, ét), nutella, aszalt gyümölcs
  • kb. 3 evőkanál porcukor

A száraz hozzávalókat, a lisztet, a kakaóport, a cukrot, a sütőport, a gyömbérport, a csipet sót és a sütőport össze kell keverni. Majd bele kell morzsolni a hideg felkockázott vajat, végül pedig a két felvert tojást és a vanília aromát, (csokit, nutellát, aszalt gyümölcsöket), és az egészet össze kell gyúrni. Folpackkal le kell takarni, és fél órára hűtőbe kell tenni.

Dió nagyságú golyókat kell formázni a tésztából, amelyeket alaposan meg kell forgatni a porcukorban.

Sütőpapírral bélelt tepsibe kell pakolni a porcukros golyókat, jó távol egymástól. Egy szabvány tepsibe 12 keksz kerüljön csak, és 200 fokra előmelegített sütőben 10 perc alatt meg kell sütni. A sütőben a tészta felveszi a kekszformát, és szépen megrepedezik. Én a tepsiben szoktam kihűteni, mert amikor kiveszem a sütőből a keksz nagyon puha, de amikor kihűlt ropogós lesz a közepe a belseje pedig durván kakaós.

Jó étvágyat :)

2015. július 11., szombat

Egészséges (?) meggyes, kakaós muffin



Nyaralni indultak a KalaMalák, hát kellett nekik némi étel, és mivel tudták, hogy Horvátországban rengeteg fagyit fognak enni, így egy kicsit egészségesebb muffinban gondolkodtak. Így készült ez a muffin. Ami szerintünk nagyon finom lett, de kép sajnos nem készült róla. :)


Hozzávalók:

  • 10 dkg nyírfacukor
  • 1-2 e.k  folyékony édesítő 
  • 15 dkg zabpehely ledarálva 
  • 4 dkg kókuszolaj 
  • 10 dkg liszt 
  • 2 tojás 
  • 50 dkg meggy 
  • 1 vaníliás cukor 
  • kevés vanília aroma 
  • 2-3 e.k. kakaó 
  • kb. 2 dl tej
A hozzávalókat összekeverjük és kb. 35 percig sütjük. A közepe kicsit ragacsos marad, de higgyétek el megsült addigra ;) A meggytől marad ilyen :)

Jó étvágyat!
És egy nyaralós kép, mert visszamennénk :)